Pamiętacie zeszłoroczne odkrywanie tradycji Wielkopolski? Poznaliśmy muzykę i zwyczaje różnych regionów naszego województwa – Biskupizny, Kaliskiego, Regionu Kozła. Dobrze wiedzieć, jak ciekawe i różnorodne jest nasze najbliższe dziedzictwo!
W tym roku, dla odmiany, zapraszamy Was do wspólnego wyruszenia w drogę i odwiedzin odległych krain. Zainspirowani wielokulturowym dziedzictwem Poznania – a korzenie naszego miasta budowali Włosi, Grecy, Żydzi czy Romowie – od października 2019 do kwietnia 2020 będziemy zabierać Was w muzyczną podróż.
W trakcie interaktywnych koncertów dla rodzin z dziećmi będziemy mieli okazje poznać zwyczaje muzyczne, tradycje i opowieści grup etnicznych z różnych regionów świata, każdorazowo szukając ich związków z lokalną historią Poznania. Koncerty są świetną okazją do spędzenia czasu ze sztuką, w rodzinnym gronie. W ich trakcie dzieci i rodzice poznają w praktycznej formie kulturę tradycyjną w ujęciu muzyki instrumentalnej, śpiewu, tańców, instrumentów muzycznych, zwyczajów, obrzędów, kodu graficznego i innych wyróżników kulturowych. Stawiamy na interaktywny charakter kontaktu dzieci i rodziców z kulturą – będą mieli szansę być zarówno odbiorcami, jak i jej uczestnikami.
Partnerem cyklu Pograjki jest Mozaika.
Pograjki będą odbywać się raz w miesiącu, w niedzielę o godz. 11:00 i 12:30 w Bramie Poznania.
Uczestnicy i uczestniczki spotkań dostaną pograjkowe Paszporty, które umożliwią nam podróżowanie po świecie. Na każdym koncercie do paszportów wbijemy nowe pieczątki, dokumentujące wspólne wycieczki. Dzieci, które przyjdą na wszystkie spotkania i zbiorą komplet pieczątek, na ostatnim koncercie w kwietniu 2020 roku dostaną upominek-niespodziankę!
Zachęcamy do zakupu biletów z wyprzedzeniem!
Bilety:
13 zł/os. lub 10 zł/os.– zniżka z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny.
Dzieci do lat trzech – bezpłatnie.
Bilety dostępne na stronie: www.bilety.bramapoznania.pl.
Regulamin - Pograjki
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 6.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.