Nie. Brama Poznania nie gromadzi i nie prezentuje eksponatów. Brama Poznania jest pierwszym w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa, stworzonym na wzór podobnych instytucji działających za granicą. Centrum interpretacji dziedzictwa łączy ekspozycję, która otwiera odbiorcom drogę do poznania ważnego miejsca historycznego, bezpośrednio z tym miejscem. W Poznaniu jest nim wyspa katedralna.
Audiowycieczka jest integralną częścią zwiedzania i obejmuje spacer po wyspie katedralnej oraz poznańskiej katedrze. Podczas wycieczki zwiedzający korzystają z audioprzewodnika.
Dostępność oferty audiowycieczek jest sezonowo zmienna. Szczegółowe informacje – Tutaj
Bilet wstępu na ekspozycję Bramy Poznania upoważnia do skorzystania z audiowycieczki po wyspie katedralnej w ciągu 10 dni od zwiedzania ekspozycji. Można kupić również bilet tylko na audiowycieczkę po wyspie katedralnej.
Audioprzewodnik dostępny jest w 8 wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej, czeskiej, rosyjskiej i ukraińskiej.
Zakup biletu wstępu (normalnego, ulgowego lub rodzinnego) na ekspozycję uprawnia do skorzystania z naszej oferty, która składa się z dwóch elementów: zwiedzania ekspozycji multimedialnej oraz spaceru po Ostrowie Tumskim w formie audiowycieczki.
Bilet na ekspozycję uprawnia do audiowycieczki po Ostrowie Tumskim w ciągu 10 dni od daty zwiedzania ekspozycji.
Na zwiedzanie ekspozycji po raz pierwszy sugerujemy zarezerwować od 1,5 do 2 godzin. Ostatnie wejście na ekspozycję odbywa się na godzinę przed zamknięciem instytucji.
Od wtorku do piątku w godzinach 11:00‒18:00 (pierwsze wejście na ekspozycję o 9:20, ostatnie o 17:00);
w sobotę i niedzielę w godzinach 10:00–19:00 (pierwsze wejście na ekspozycję o 10:20, ostatnie o 18:00).
Nie ma możliwości rezerwacji biletów.
Aktualny cennik – Tutaj
Informacja: 61 647 7634
Rezerwacja: 61 647 7629
Kasa: 61 647 7633
Sekretariat: 61 647 7606
e-mail: centrum@bramapoznania.pl
Facebook: www.facebook.com/BramaPoznania
Dojazd do Bramy Poznania:
Można robić zdjęcia do użytku prywatnego, prosimy jedynie nie używać lampy błyskowej na ekspozycji. W przypadku chęci wykonania zdjęć lub nagrań w innych celach (zawodowych, profesjonalnych, komercyjnych itp.) prosimy o kontakt: centrum@bramapoznania.pl.
Tak. W holu budynku głównego znajduje się stanowisko, gdzie można zakupić różnego rodzaju pamiątki związane z Bramą Poznania.
Tak. Przestrzeń Bramy Poznania (ekspozycja, ciągi komunikacyjne, toalety) przystosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Brama Poznania jako instytucja przyjazna osobom niesłyszącym i niedosłyszącym oferuje zwiedzającym możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej. W punkcie informacji dostępne są usługi tłumaczenia języka migowego on-line. Więcej informacji w zakładce DOSTĘPNOŚĆ.
Tak. Filmy wyświetlane na ekspozycji są tłumaczone na język migowy. Zwiedzający mają również możliwość skorzystania ze wspomagających słuch pętli indukcyjnych.
Oczywiście! Do Państwa dyspozycji oddajemy nosidła ergonomiczne dla najmłodszych zwiedzających (są oneprzystosowane dla samodzielnie siedzących dzieci, których masa ciała nie przekracza 20 kilogramów). Można je wypożyczyć w punkcie odbierania audioprzewodników. Pracowniczki i pracownicy udzielą wszelkich informacji na temat ich bezpiecznego użytkowania.
Tak, w holu głównym, na ścianie przy Zakątku Pamiątek, znajduje się ogólnodostępny defibrylator, którego można użyć w razie konieczności. Urządzenie pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 6.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.