W centrum zainteresowania Zespołu Edukacji Bramy Poznania jest zawsze odbiorca: jego oczekiwania i potrzeby. Aby stworzyć ofertę, która stanowiłaby na nie odpowiedź, potrzebna jest przede wszystkim wiedza i odpowiednie metody. Dlatego każdy nowy program edukacyjny wprowadzany jest według przyjętych zasad: począwszy od rozpoznania potrzeb odbiorców, przez działania pilotażowe, po wdrożenie i ewaluację. Na każdym etapie nanosimy zmiany, by później bacznie obserwować i… znów udoskonalać.
W związku z sytuacją epidemiologiczną oprócz zajęć w salach warsztatowych, na ekspozycji i w terenie, Zespół Edukacji przygotował szereg nowych aktywności. Nie znikają one z oferty! Zapraszamy do wypożyczania „Walizki ciekawości” oraz do udziału w zajęciach online i korzystania z filmów edukacyjnych. Wszystkie nasze propozycje nawiązują do dziedzictwa historycznego i przyrodniczego Ostrowa Tumskiego.
Choć pokaźną grupę odbiorców działań edukacyjnych stanowią klasy szkolne, to jednak na nich nie kończy się nasza oferta. Swoje działania adresujemy także do Rodzin, Seniorów, Nauczycieli, Studentów. Z miesiąca na miesiąc grono naszych odbiorców poszerza się. Rozpoczynamy nowe współprace, podejmujemy nowe wyzwania. Coraz śmielej podnosimy poprzeczkę, by oferta edukacyjna Bramy Poznania była odpowiedzią na zmieniające się potrzeby i oczekiwania odbiorców.
Zespół Edukacji Bramy Poznania
tel. 61 647 76 25 (-25, -26)
edukacja[at]pcd.poznan.pl
Organizowane przez Bramę Poznania seminaria z cyklu Odbiorcy Instytucji Kultury poświęcamy różnym grupom odbiorców. Spotkania w gronie specjalistów pozwalają na wymianę doświadczeń i zgromadzenie wiedzy, którą chętnie chcemy się dzielić.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 6.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.