Oprowadzanie grup z klas VII i VIII odbywa się według wybranego scenariusza. Oprowadzaniu towarzyszy przewodnik lub przewodniczka. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje audioprzewodnik, w którym słyszy nie tylko głos osoby oprowadzającej, ale również wybrane nagrania lektorskie z ekspozycji.
Celem oprowadzania dla grup z klas VII i VIII nie jest zapoznanie się z każdym elementem wystawy, ale zgłębienie wybranego tematu związanego z wyspą katedralną.
Tematem oprowadzania jest podróż w czasie przez kolejne stulecia historii wyspy katedralnej.
Czas zwiedzania: 75 minut.
Grupa może liczyć minimalnie 10, a maksymalnie 25 osób.
Tematem oprowadzania jest podjęta ponad 1050 lat temu decyzja Mieszka i o chrzcie Polski, która stała się kamieniem milowym na drodze do rozwoju i postępu naszego państwa. Podczas zwiedzania poznamy różne przykłady tego, jak otwarta na nowe idee i rozwiązania postawa prowadzi nas do sukcesu.
Czas zwiedzania: 90 minut.
Grupa może liczyć minimalnie 10, a maksymalnie 25 osób.
Ostrów Tumski to wyspa o ponad 1000-letniej historii. Kto ją zamieszkiwał, czym się zajmował, jakie ślady pozostawił? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy dzięki nowatorskiej formie poznawania ekspozycji. Zwiedzanie połączone jest z aktywnym uczestnictwem młodzieży, która bierze udział w konkursie. Najlepsza drużyna zdobywa nie tylko wiedzę związaną z historią wyspy, ale również atrakcyjne nagrody!
Czas zwiedzania: 90 minut.
Grupa może liczyć maksymalnie 25 uczniów oraz 3 opiekunów.
Grupy z klas VII i VIII mogą skorzystać z oferty zajęć edukacyjnych oraz ze zwiedzania dla grup z międzynarodowych wymian szkolnych.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 6.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.