Rozwiń sub menu
Rzeka Żywa

Już po raz trzeci organizujemy w Bramie Poznania cykl wydarzeń Rzeka Żywa. Inspiruje nas bliskość Cybiny i codzienny kontakt z naturą w centrum dużego miasta. Latem szczególnie skupiamy się na ekologii, przyrodzie i dbaniu o nasz ekosystem. Chcemy uświadomić każdemu, że dbając o otaczający nas świat, dbamy o nas samych.

 

Rzekę Żywą rozpoczynamy w ostatni weekend czerwca przedstawieniem Sowie Lustro w Amfiteatrze nad Cybiną. Będą również ziołowe warsztaty dzikiej, rzecznej kosmetyki z Sarą Grolewską oraz rodzinny eko-piknik z Migrant Info Point. W lipcu skupimy się na Golemie, jak podaje legenda, ulepionym z gliny i mułu rzecznego. Nasza wersja z XXI w. również stworzona będzie ze „skarbów”, które znajdziemy przy rzece – śmieci, które zostawia tam człowiek. Wakacje zakończymy tanecznie. Ciche disco tuż nad rzeką, pod gwiazdami oraz potańcówka z zespołem Przodki dostarczą nam niezbędnej energii, aby przetrwać jesień.

 

Wszystkie wydarzenia cyklu Rzeka Żywa znajdują się w kalendarium. Więcej informacji na stronie www.bramapoznania.pl oraz na www.facebook.com/BramaPoznania.

 

Bilety on-line
English Version