Lubicie opowieści przy latarkach, dobrą zabawę, tajemnice i nocowanie poza domem? Szykujcie skarpetki i śpiwory, bo mamy dla Was zupełnie nowe wydarzenie – rodzinne nocowanie w Bramie Poznania!
Zapraszamy Was na jedyną taką noc w roku, po godzinach, kiedy Brama Poznania będzie już zamknięta dla zwiedzających, ale otworzy się specjalnie dla nieustraszonych i aktywnych rodzin. Nie może Was zabraknąć!
Przygotowaliśmy dla Was wieczorne warsztaty, grę terenową, przekąski, sensoryczną wyprawę na naszą wystawę i nocowanie w śpiworach na ekspozycji i w innych przestrzeniach budynku.
W trakcie Nocy Dziecka przeniesiemy się do świata Słowian, ich opowieści, skarbów i życia blisko natury. Cały harmonogram wydarzenia i informacje o biletach są dostępne poniżej. Koniecznie przeczytajcie sekcję „Najważniejsze informacje” – są tam informacje m.in. o tym, co zapewniamy, co należy zabrać ze sobą na nocowanie oraz menu z listą alergenów!
Czekamy na Was w noc z 24 na 25 czerwca!
Termin: 24-25 czerwca 2023 r. (rozpoczęcie: sobota godz. 18:00, zakończenie: niedziela godz. 9:00)
Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 6-10 lat (w wydarzeniu uczestniczą dzieci i ich opiekunowie)
Bilety: 65 zł / osoba (min. 1 opiekun na maks. 3 dzieci); bilety dostępne na stronie internetowej www.bilety.pcd.poznan.pl
Pytania o wydarzenie, na które nie znajdziecie odpowiedzi poniżej prosimy kierować na adres: edukacja@pcd.poznan.pl
Harmonogram
SOBOTA, 24 czerwca
18:00 – 18:30 – rejestracja
18:30 – 18:45 – rozpoczęcie w sali warsztatowej
19:45 – 20:00 – pierwszy warsztat
20:05 – 21:05 – gra terenowa na Ostrowie Tumskim
21:05 – 21:40 – przerwa na przekąskę i czas wolny
21:45 – 22:30 – drugi warsztat
22:35 – 23:30 – nocne wejście na ekspozycję i sensoryczne zwiedzanie
23:30 – 24:00 – przygotowanie do snu
24:00 – gaszenie świateł
NIEDZIELA, 25 czerwca
7:00 – 7:30 – pobudka i pakowanie
7:30 – 8:00 – śniadanie
8:05 – 8:45 – warsztat nad Cybiną i zakończenie wydarzenia
9:00 – zamknięcie budynku
Najważniejsze informacje
Dokąd się udać w dniu wydarzenia?
1. Rejestracja uczestników i uczestniczek (z zakupionymi biletami) odbędzie się w „szczelinie”, czyli przestrzeni na końcu korytarza, na wprost wejścia głównego do Bramy Poznania i rozpocznie się o godz. 18:00, a zakończy o godz. 18:30. Miejcie przygotowane bilety na wydarzenie (mogą być okazane na telefonie).
2. Prosimy o punktualne przybycie, żeby nie ominęły Was żadne atrakcje. Nie będzie możliwości wpuszczenia spóźnionych osób (prosimy o wzięcie tego pod uwagę podczas planowaniu podróży i parkowania w okolicy Bramy Poznania – w pobliżu budynku jest ograniczona liczba miejsc parkingowych).
3. Przy rejestracji zostanie Wam przydzielone miejsce do spania. Nie będzie możliwości zmiany miejsca nocowania. Jeśli planujecie przybyć większą liczbą rodzin i chcielibyście spać w tej samej sali, prosimy o indywidualny kontakt mailowy na adres edukacja@pcd.poznan.pl. Postaramy się umiejscowić Was razem, ale nie możemy tego zagwarantować.
Co ze sobą zabrać?
1. śpiwór, mała poduszka, karimata (nie zapewniamy śpiworów ani mat do spania)
2. dres do spania (temperatura w salach może być zmienna – warto mieć warstwę wierzchnią (np. bluzę), którą można w razie czego zdjąć lub założyć)
3. niezbędne kosmetyki (będzie możliwość umycia twarzy i zębów, ale w budynku nie ma dostępu do pryszniców)
4. latarka (nieobowiązkowa, ale zachęcamy)
5. butelka wody (na ekspozycję nie ma możliwości wnoszenia jedzenia i napojów innych niż woda – jeśli ze względów zdrowotnych musicie mieć w nocy własne przekąski i słodzone/kolorowe napoje, prosimy o kontakt mailowy: edukacja@pcd.poznan.pl)
6. zapewniamy przekąski, kawę i herbatę na sobotni wieczór i śniadanie w niedzielę, ale jeśli macie specjalne wymagania dietetyczne lub alergie, prosimy o zabranie własnych przekąsek na wieczór i śniadanie – takich, które nie muszą być podgrzewane ani przechowywane w lodówce (nie możemy zagwarantować, że jedzenie w naszym menu będzie pozbawione glutenu, nabiału, orzechów i innych alergenów; sprawdźcie, czy menu nie zawiera produktów, których nie możecie spożywać)
Menu w trakcie wydarzenia
1. Wieczorna przekąska: bułka (ser żółty, ogórek konserwowy, majonez vegan, sałata lodowa, kiełki) + bułka (klasyczny hummus, roszponka, pomidor, paseczki z marchewki) + ciastko czekoladowe z sezamem + kawa, herbata, mleko roślinne do kawy, woda, sok jabłkowy
2. Śniadanie: bułka (twarożek, szczypiorek, rzodkiewka) + pudding z tapioki na mleku roślinnym z musem mango + rogalik z nadzieniem migdałowym + kawa, herbata, mleko roślinne do kawy, woda, sok jabłkowy
3. W przypadku specjalnych diet i alergii prosimy o przyniesienie własnych przekąsek (takich, których nie trzeba podgrzewać ani przechowywać w lodówce).
Gdzie zostawić swoje rzeczy?
1. W czasie trwania Nocy Dziecka będzie możliwość zostawienia małych toreb i plecaków, śpiworów i karimat w szafkach zamykanych na szyfr (nie mamy możliwości przechowania walizek podróżnych). Sugerujemy nie zabierać ze sobą rzeczy wartościowych lub o znaczeniu sentymentalnym.
Gdzie będziecie spać?
1. Wasza rodzina będzie spać w wyznaczonym miejscu w jednej z sal ekspozycyjnych na piętrach lub w salach warsztatowych na parterze.
2. W trakcie nocowania nasi pracownicy i pracowniczki będą przez cały czas do Waszej dyspozycji.
3. Cisza nocna zaczyna się o godz. 24:00. Staramy się stworzyć dobre warunki do spania, ale ponieważ będziecie nocować w nowym miejscu i w przestrzeniach dzielonych razem z innymi osobami, musicie się nastawić, że nie będzie to sen takiej jakości jak w domu.
4. Ze względów bezpieczeństwa, światła na ekspozycji będą przyciemnione, ale nie całkowicie wyłączone.
Co się będzie działo?
1. Harmonogram wydarzenia podany jest powyżej.
2. Dzieci muszą przez cały czas przebywać pod opieką swoich opiekunów.
3. W czasie nocowania będzie możliwość umycia zębów i twarzy w łazienkach. W budynku nie ma dostępu do pryszniców.
Dostępność wydarzenia dla osób z niepełnosprawnościami
1. Budynek jest w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (windy na piętra ekspozycji, toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchu, automatycznie otwierane drzwi w holu głównym, tyflograficzne plany budynku). Jedyną przestrzenią niedostępną dla osób z niepełnosprawnością ruchu jest taras widokowy (zainstalowany na ekspozycji ekran pozwala na oglądanie na żywo obrazu z tarasu).
2. Niestety nie mamy możliwości zapewnienia tłumacza języka migowego w czasie wydarzenia.
3. W przypadku pytań o dostępność przestrzeni i wydarzenia dla osób z niepełnosprawnościami, prosimy o kontakt z koordynatorką dostępności Lucyną Kaczmarkiewicz (lucyna.kaczmarkiewicz@pcd.poznan.pl, tel. 571 267 308)