Cześć! Tu PRABABA.

Jesteśmy zespołem tworzącym muzykę z pogranicza etno-folku, inspirowaną wpływami muzyki świata.

Punktem wyjścia są dla nas teksty i melodie tradycyjne krajów słowiańskich. Opowieści snute w pieśniach przez nas interpretowanych sięgają dawnych, często archaicznych czasów. Traktujemy je jak historie, do których podchodzimy z miłością i szacunkiem, a także przeświadczeniem, że każdy może dołożyć do nich swój wątek. Ich nastrój zmienia się więc i ewoluuje wraz z nami.

W procesie tworzenia staramy się eksponować to, co dla nas ważne. Trwamy przy tym, co stanowi dla nas wartość i co jest nam bliskie. Jednak dajemy sobie też dużo swobody i przestrzeni na eksperymenty, co sprawia, że często sami nie wiemy, dokąd zaprowadzi nas proces tworzenia. Podróżujemy przez nieodkryte lądy i pozwalamy sobie na powolne ich smakowanie, poznawanie i doświadczanie.

W kwietniu tego roku miała miejsce premiera naszej pierwszej płyty „Świt”, która jest zwieńczeniem kilku lat wspólnego radosnego tworzenia.

Tutaj możecie posłuchać naszej twórczości

WSTĘP WOLNY.

Cykl Rzeka Żywa 2022

Koncert zespołu Prababa należy do cyklu Rzeka Żywa 2022

Temat rzeki jest nam bardzo bliski, dlatego w tym roku cykl Rzeka Żywa dotyczy projektu „Brama otwarta na rzekę - edukacja ekologiczna na terenach nadrzecznych w Poznaniu”.

Naszym celem jest stworzenie warunków do edukacji poprzez doświadczanie i przebywanie blisko rzeki. Projekt ma charakter partnerski i realizowany jest wspólnie przez Urząd Miasta Poznania (Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta) oraz Poznańskie Centrum Dziedzictwa.