Z myślą o osobach, które chcą zwiedzić ekspozycję w ciszy, osobach wysoko wrażliwych, w spektrum autyzmu lub neuronietypowych wprowadzamy ciche godziny. Chcemy, aby osoby zwiedzające czuły się w Bramie Poznania jak najbardziej komfortowo, dlatego w czasie cichych godzin:
Terminy:
Rezerwacje biletów: https://bilety.pcd.poznan.pl/wydarzenie.html?idl=1
Przed wizytą można zapoznać się z mapą przestrzeni i przewodnikami:
Mapa przestrzeni holu i ekspozycji
Przewodnik dla opiekunów(ek) dzieci i młodzieży o szczególnych potrzebach w Bramie Poznania
Jak zwiedzić Bramę Poznania krok po kroku w języku łatwym do czytania (ETR)
Ekspozycję zwiedza się z audioprzewodnikiem. To urządzenie ze słuchawkami, w których głos lektor oprowadza po kolejnych salach. Do wyboru są dwie ścieżki: indywidualna (dla osób dorosłych) oraz rodzinna. Pracownik(czka) przeprowadzi krótką instrukcję używania audioprzewodnika. Osoby z obsługi będą również wsparciem w czasie zwiedzania ekspozycji.
Z holu głównego szklaną kładką przechodzi się do Galerii Śluza. W Galerii są wystawy czasowe na tematy związane z miastem. Zwiedza się je bezpłatnie w godzinach otwarcia Bramy Poznania. W punkcie informacji w Galerii można wypożyczyć audioprzewodnik, który oprowadza po poznańskiej wyspie. Do wyboru są dwie ścieżki: indywidualna (dla osób dorosłych) oraz rodzinna - wydawana z torbą odkrywcy. Znajdują się w niej zeszyt zadań oraz kompas, lornetka i kredki, dzięki którym można rozwiązywać zadania związane z Ostrowem Tumskim.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 6.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.