
W marcu byliśmy gotowi na kolejne spotkanie w ramach Pokoju Nauczycielskiego, niestety sytuacja epidemiologiczna pokrzyżowała nam wszystkie plany. Postanowiliśmy jednak się nie poddawać i po raz pierwszy w naszej historii przygotowaliśmy warsztat online. Tego pionierskiego zadania podjęła się Natalia Adamczyk*, która do tej pory spotykała się z Państwem w sali warsztatowej i inspirowała do korzystania z nowych metod edukacyjnych. Oto, co przygotowała w ramach internetowej wersji szkolenia.
Warsztat przybliża definicję arteterapii i opisuje pokrótce problemy teoretyczne związane z arteterapią jako nauką. Analizuje trzy wybrane dziedziny w praktyce: choreo-, biblio- i muzykoterapię, by dać pojęcie tego jak rozległe mogą być metody i obszar działania arteterapii. Autorka podsuwa też wiele inspiracji do stosowania wybranych elementów arteterapii w szkole, zwłaszcza w aspekcie niwelowania stresu i braku skupienia - dwóch najczęściej spotykanych problemów. Na koniec, w propozycjach warsztatowych, proponuje kilka aktywności do samodzielnej praktyki.
Zachęcamy do oglądania, dzielenia się wrażeniami i sugestiami z Biurem Edukacji edukacja[at]bramapoznania.pl, a my już myślimy, jak przygotować nasze kolejne spotkanie.
*Natalia Adamczyk – wieloletnia animatorka w obszarze sztuki dla dzieci, edukatorka w Bramie Poznania, nauczycielka oraz twórczo nieposkromiona wizjonerka.
Odbiorcy: nauczycielki(le) edukacji wczesnoszkolnej, wychowawczynie(cy) świetlicy szkolnej, bibliotekarki(rze) szkolni
Materiały online dostępne do końca czerwca 2020 roku.
Czas trwania: 2 godziny.
Koszt: bezpłatne
