UWAGA!

Zgodnie z zaleceniami władz Miasta Poznania związanych z profilaktyką koronawirusa  wydarzenie zostaje odwołane!

Arteterapia

Marcowy warsztat „Arteterapia w szkole, czyli jak zmniejszyć stres i wzmacniać uważność dzieci”, który odbędzie się w ramach Pokoju Nauczycielskiego będzie zarówno okazją do pogłębienia wiedzy, jak i uporządkowania informacji o arteterapii. Pożegnamy kilka stereotypów na jej temat, a także zastanowimy się, jakie elementy i metody pracy da się wykorzystać w pracy nauczyciela(ki). Będzie także czas na własną aktywność, na dyskusję (uwielbiamy!) i wymianę doświadczeń, co będzie solidną dawkę inspiracji.

Warsztat poprowadzi Natalia Adamczyk – wieloletnia animatorka w obszarze sztuki dla dzieci, edukatorka w Bramie Poznania, nauczycielka oraz twórczo nieposkromiona wizjonerka.

Podczas spotkania zapraszamy również na mobilne stoisko Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu. Można zapoznać się książkami na temat arteterapii i nie tylko oraz ofertą placówki skierowaną do nauczycieli i uczniów. Każdy uczestnik będzie mógł zapisać się do Biblioteki oraz wypożyczyć książki.

 

Odbiorcy: nauczycielki(le) edukacji wczesnoszkolnej, wychowawczynie(cy) świetlicy szkolnej, bibliotekarki(rze) szkolni

Termin: środa, 18 marca, godz. 15:00-18:00.

Czas trwania: 3 godziny (z przerwą na kawę/ herbatę)

Miejsce: sala warsztatowa w Bramie Poznania

Koszt: bezpłatne

Zapisy: należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres edukacja@bramapoznania.pl. Udział w warsztacie będzie potwierdzany przez e-mail od organizatora.