Na co dzień ekspozycję Bramy Poznania dzieci mogą zwiedzać z audioprzewodnikiem. W słuchawkach słychać głos Jakuba, kapitana wehikułu czasu, który oprowadza ich po Bramie Poznania. Tym razem Jakub poprosił jednak o zastępstwo, i to samego księcia Mieszka I. Niezwykły gość opowie najmłodszym o realiach życia w średniowieczu, o swoich związkach z Poznaniem i udzieli odpowiedzi na każde pytanie.
Czas na prawdziwą przygodę! Poszukiwacze skarbów, przybywajcie na Ostrów Tumski! Podczas wspólnej wyprawy poznamy dzieje niezwykłej wyspy pełnej skarbów, leżącej w samym sercu Poznania. Dzięki naszym odkryciom dowiemy się, jak na przestrzeni wieków żyli tu ludzie.
Na Ostrowie Tumskim zostało zbudowanych wiele ciekawych budynków. Część z nich powstała bardzo dawno temu dzięki pomysłowym budowniczym. Nie wszystkie przetrwały do dzisiaj. Pozostały po nich tylko niewielkie ślady. Wyruszcie z nami w niesamowitą podróż w czasie, podczas której spotkamy budowniczych z przeszłości i poznamy ich wspaniałe dzieła.
Pewnie wiecie, z jakimi dźwiękami można zetknąć się dziś na Ostrowie Tumskim, ale czy zastanawialiście się kiedyś, co mógł słyszeć panujący dawno temu na wyspie książę Mieszko I? Podzielimy się ciekawostkami o tym, jak wyglądało życie w dawnych czasach. Poznacie wiele tajemnic naszej wyspy. Wystarczy tylko zamienić się w słuch…
Tym razem poznamy Ostrów Tumski dzięki różnym zabawkom oraz atrybutom dziecięcym. Podczas podróży przez wieki dowiemy się, jak dawniej najmłodsi spędzali czas. Jeżeli chcecie usłyszeć, co robiły dzieci 1000 lat temu albo do czego służyły przęśliki, bączek i „zośka”, zapraszamy na rodzinne oprowadzanie po ekspozycji, które kończy się wspólną grą planszową.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 6.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.