Audiowycieczka po wyspie katedralnej jest jednym z etapów zwiedzania Bramy Poznania. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odkrywania Ostrowa Tumskiego przy pomocy audioprzewodnika.
Audiowycieczki po wyspie katedralnej w sezonie wiosenno-letnim (od maja 2021) dostępne będą od wtorku do niedzieli (wtorek–piątek 11:00–16:00, sobota–niedziela 10:00–17:00).
Audiowycieczki po wyspie katedralnej w sezonie zimowym (od 1 grudnia 2021 do kwietnia 2022) dostępne są tylko w weekendy (10:00–17:00).
Bilet wstępu na ekspozycję Bramy Poznania upoważnia do skorzystania z audiowycieczki po wyspie katedralnej w ciągu 10 dni od zwiedzania ekspozycji. Można kupić również bilet tylko na audiowycieczkę po wyspie katedralnej.
Aby stać się prawdziwym odkrywcą Ostrowa Tumskiego, wystarczą zapał, uśmiech i trochę wolnego czasu! Podczas każdej wycieczki rodzina otrzymuje audioprzewodnik oraz tajemniczą torbę, a w niej narzędzia: kompas, lornetkę, zeszyt ćwiczeń i długopis, niezbędne do wykonania czekających na trasie zadań. Należy więc wyostrzyć wzrok i ruszać po przygodę. Dobra zabawa dla całej rodziny gwarantowana.
Audiowycieczka dla rodzin po Ostrowie Tumskim to pierwsze w Polsce połączenie zwiedzania z audioprzewodnikiem i formuły familijnej gry terenowej!
Audiowycieczka dla rodzin z dziećmi dostępna jest w języku polskim.
Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 5–10 lat.
Orientacyjny czas zwiedzania: 70 minut.
Najciekawsze zakątki katedralnej wyspy ożyją dzięki historiom o niezwykłych czasach . Mijane po drodze zabytki staną się pretekstem do opowieści związanych z ludźmi, którzy żyli i działali na Ostrowie Tumskim przez ostatnie 1000 lat. W trakcie wycieczki usłyszysz głosy z przeszłości. Każda z postaci spotkanych podczas audiowycieczki opowiada własną historię związaną z wyspą katedralną. Audiowycieczka prowadzi również do poznańskiej katedry, gdzie prezentowane są najciekawsze zabytki i sylwetki osób z nimi związanych. Zwiedzanie uwzględnia wstęp do katedralnych podziemi.
Audiowycieczka dla młodzieży i dorosłych dostępna jest w językach polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, czeskim, rosyjskim, ukraińskim oraz hiszpańskim.
Obiorcy: młodzież od 15 roku życia i dorośli.
Orientacyjny czas zwiedzania: 105 minut.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 6.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.