Rozwiń sub menu
ZWIERZOKRACJA – warsztaty dla rodzin z dziećmi z autorką książki Olą Woldańską-Płocińską

 

 

Czy wiecie, że na świecie żyją już tylko dwa nosorożce białe. Co więcej są to dwie samice więc ten gatunek skazany jest w najbliższym czasie na wymarcie. Książka „Zwierzokracja” autorstwa Oli Woldańskiej-Płocińskiej skupia się na relacjach ludzi i zwierząt, opisując między innymi gatunki, które za sprawą działalności człowieka są zagrożone. Będzie ona inspiracją do warsztatów, które poprowadzi sama autorka. Zapraszamy do twórczej zabawy, wspólnego chlapania, malowania i mieszania. Niezbędny będzie ochronny strój roboczy!

Warsztaty odbywają się w ramach wystawy Zwierzęta Cybiny oraz cyklu przyrodniczo-kulturalnego Rzeka Żywa.

 

 

Odbiorcy: Rodziny z dziećmi w wieku 5-9 lat.

Termin: niedziela, 1 września, godz. 11:00.
Zapisy: wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać na adres wydarzenia@bramapoznania.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Miejsce: Brama Poznania.

 

 

 

 

O książce „Zwierzokracja”:

Zwierzokracja – bo zwierzęta są ważne, bo zwierzęta to nie rzeczy, bo zwierzęta też mają swoje prawa! Tym właśnie tematom przyglądamy się z bliska – staramy się zrozumieć pochodzenie i znaczenie praw zwierząt oraz pokazać sytuacje, w których życie dzieci i zwierząt przenika się. „Zwierzokracja” składa się z 38 rozkładówek z kolorowymi, zabawnymi i pełnymi emocji ilustracjami w dużym formacie. Krótkie, przystępne teksty zawierają wiele informacji i ciekawostek. Książka w przyjazny sposób, zarówno w warstwie tekstowej, jak i ilustracyjnej opowiada o przenikaniu się światów dzieci i zwierząt. Empatia, wrażliwość, uważność – to chcemy przekazać Wam na kartach „Zwierzokracji”. Kupując egzemplarz tej książki, wesprzecie finansowo zwierzaki będące pod opieką Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! i Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Psy, koty, konie, kury, lisy i inni podopieczni bardzo Wam dziękują za pomoc!

 

NAGRODY:

  • Najlepsza Książka Dziecięca 2018 „Przecinek i Kropka” (konkurs organizowany przez Empik);
  • Nagroda główna w kategorii KSIĄŻKI w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku (organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka).

 

 

O autorce:

Ola Woldańska-Płocińska mieszka i pracuje w Poznaniu. Zajmuje się ilustrowaniem oraz projektowaniem plakatów, akcydensów i książek, nie tylko dla dzieci. Do tej pory ukazało się kilkanaście książek z jej ilustracjami w tym kilka autorskich. W 2010 roku otrzymała nagrodę w konkursie PTWK Najpiękniejsza książka roku 2009 za ilustracje do książki „Mrówka wychodzi za mąż”. W 2013 roku w konkursie Projekt Roku, organizowanym przez STGU, dostała wyróżnienie za serię ilustracji do magazynu Wysokie Obcasy. W wolnych chwilach zgłębia temat książek obrazkowych dla dzieci i dorosłych. Uwielbia rysować jedzenie i prosiaki, jest wegetarianką i troszczy się o los zwierząt.

 

 

 

 

#WszyscyJesteśmyZwierzętami

 

Grafika Rzeka Żywa: M. Dzbanuszek

Bilety on-line
English Version