Rozwiń sub menu
„Wyspa przygód” – Jak zostać rycerzem

Lubicie rodzinnie spędzać czas na wspólnej zabawie? Podejmować razem ciekawe wyzwania, poznawać nowe zjawiska i miejsca – jak poznańska wyspa? Przyjdźcie do Bramy Poznania ICHOT na zajęcia z cyklu WYSPA PRZYGÓD. Czeka tu na Was wiele różnych niespodzianek i atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie!
Będziecie tropić zagadki Ostrowa Tumskiego i odkrywać tajemnice tysiącletnich znalezisk, poznawać legendy i historie niezwykłe, lecz prawdziwe, badać przyrodę wyspy i obserwować zmiany miejskiego krajobrazu. Spotkacie postacie legendarne, historyczne i fantastyczne – rycerzy, książęta, anioły, smoki… Dowiecie się też sporo o sobie i własnej rodzinie, a to także bardzo ciekawe! Nowe umiejętności z pewnością przydadzą się podczas innych rodzinnych wypraw.

To także okazja, żeby puścić wodze fantazji i wspólnie – dzieci i rodzice – tworzyć rzeczy wyjątkowe. Będziecie poznawać ciekawe techniki plastyczne i używać oryginalnych materiałów. Z każdych zajęć uczestnicy zabiorą ze sobą pamiątkę – własnoręcznie wykonaną pracę związaną z tematem spotkania. Może stanie się inspiracją do dalszej wspólnej zabawy w domu.
Zobacz, jakie tematy zajęć przygotowaliśmy!

Zajęcia z cyklu „Wyspa przygód” są adresowane do rodzin z dziećmi w wieku 5 – 10 lat. Opiekunowie również uczestniczą w zajęciach.

Od września zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu o godzinie 11.00. Czas trwania zajęć 90 min.

Zajęcia prowadzone są w różnych miejscach, w przestrzeni Ostrowa Tumskiego oraz w sali wielofunkcyjnej w Bramie Poznania. Informacje o miejscu odbywania się zajęć znajdują się przy poszczególnych tematach zajęć.

 

11 października
Jak zostać rycerzem

Po czym poznamy prawdziwych rycerzy? Gdzie można ich spotkać albo o nich usłyszeć? Czy można dziś zostać rycerzem? Obejrzymy przedstawienia rycerzy z poznańskiej wyspy i przyjrzymy się ich strojom, broni i nakryciom głowy. Wspólnie wykonamy dużą postać rycerza, dobierzemy dla niej odpowiedni ubiór, a nawet miecz! Nasz rycerz może stać się ciekawą dekoracją pokoju.

Brak wolnych miejsc.

Bilety on-line
English Version