Rozwiń sub menu
Wykluczenie – warsztaty zinowe

 

 

Zin: wykluczenie

 

(W nawiązaniu do warsztatów: Czym jest wykluczenie?)

 

Czy potrafisz wyobrazić sobie przepaść? część 2 – warsztaty zinowe

Rewolucja może się wydarzyć za sprawą wyobraźni: przez projektowanie małych i wielkich utopii, alternatywnych rozwiązań, wyjście poza własną perspektywę, pokonywanie wyobrażonych przepaści. Wiele myślimy o lepszym świecie, ale czy wiemy jak go tworzyć?

Co robimy, kiedy widzimy wykluczenie? Jak reagujemy? Jakich narzędzi szukamy, aby temu przeciwdziałać?

 

Czy wcielając się w nieswoją sytuację, jesteśmy w stanie nie tylko współodczuwać, ale także współmyśleć o rzeczach, które mogą na pierwszy rzut oka wydawać się obce, nie-nasze, nie dotyczące nas i osób w naszym otoczeniu?

 

Na warsztacie będziemy pracować nad stworzeniem zina: rodzaju narzędziownika reakcji na wykluczenie, anty-przemocowych kolaży z gazet.

Będziemy szukać rozwiązań w budowaniu przestrzeni wzmocnienia, poprzez wczytanie się i zredefiniowanie zastanych treści.

Przekopiemy się przez stos gazet, potniemy, skleimy, złożymy na nowo  i zastanowimy się jak zmieniać rzeczywistość pokazywaną w mediach i naszym życiu.

 

Warsztat jest kontynuacją wcześniejszego spotkania z Agnieszką Różyńską, która postawiła sobie za cel uwrażliwić uczestniczki i uczestników na różne formy wykluczenia, z którymi najczęściej spotykają się młode osoby. Efektem pracy będzie kolektywnie stworzony zin, który zostanie zaprezentowany w ramach wystawy „Bez kompromisów! Julia Woykowska w XIX-wiecznym Poznaniu”.

Warsztaty poprowadzi Olga Beyga

 

 

Olga Beyga – artystka wizualna, graficzka, pracownica kultury. Na co dzień zajmuje się grafiką projektową i pracą przy projektach artystyczno-kulturalnych. Zajmuje się również tworzeniem i współtworzeniem zinów – od prowadzenia warsztatów, poprzez ich produkcję do formy wystawienniczej.

 

Informacje praktyczne:

10 maja, godzina 16.30.

Na warsztaty obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem telefonu 61 647 7634 lub osobiście w Bramie Poznania w Punkcie Informacji.

Warsztaty skierowane są do młodzieży i osób dorosłych (14+).

Bilety on-line
English Version