Rozwiń sub menu
Wycieczki

Zapraszamy do udziału w wycieczkach z przewodnikiem po przestrzeni Ostrowa Tumskiego! Wycieczki realizowane są w sezonie letnim (od czerwca do września).

 

 

Przepis na sukces. Wycieczka słodko-gorzka Stoisz przed wielkim wyzwaniem? Wsłuchaj się w głosy z przeszłości. Nie przegap tej szansy. Swoje recepty na osiągnięcie celu zdradzają duchy historycznych postaci krążące po Ostrowie Tumskim. Oczywiście nie od razu. Najpierw trzeba spróbować wczuć się w ich rolę i przekonać się, że droga do sukcesu nie zawsze jest prosta i gładka, a zwycięstwo nie zawsze ma słodki smak. Postaw się na miejscu Mieszka I. Zastanów się, jak byś postąpił, będąc w jego skórze? Przekonaj się, jak wielkim wyzwaniem dla Dąbrówki była podróż z Pragi do Poznania. Każda z postaci, które spotkasz w trakcie tej wycieczki, osiągnęła zamierzony cel określoną metodą. Która z nich przynosi najlepsze efekty? Może metoda „szybkiego awansu” Łukasza Górki, a może metoda „na współpracę” Przemysła II? PS. Teraz Twoja kolej na osiągnięcie sukcesu! Korzystaj z przepisów – wszystkie mają bezterminowy okres przydatności. Miejsce rozpoczęcia – Śluza Katedralna. Czas trwania wycieczki: 75 min

 

 

Jesteśmy w kontakcie. Wycieczka pod wysokim napięciem

Ostrów Tumski to wielkie muzeum. W dodatku nietypowe: pod chmurką, bez ścian, za to pełne eksponatów, których można dotykać. Poczuj się jak koneser sztuki, który w białych rękawiczkach bierze do rąk cenne przedmioty. Przekonaj się, jak ciężkie są wrota Śluzy Katedralnej, przyłóż dłoń do odcisków palców średniowiecznych budowniczych katedry, dotknij dzieł sztuki z marmuru i spiżu sprzed 500 lat… W obiektach tych drzemie ogromny ładunek emocji, związany z okolicznościami ich powstania. Każdy z nich ma do opowiedzenia własną historię. Kryją się za nią uniwersalne prawdy: mimo upływu czasu świat wciąż rządzi się tymi samymi prawami, a ludzie się nie zmienili…

PS. Czy przeszłość wydaje ci się bardzo odległa i niezrozumiała? Myślisz że kiedyś świat i ludzie byli zupełnie inni? Nic bardziej mylnego. Przekonaj się, jak wiele masz wspólnego z historią.

Miejsce rozpoczęcia – Śluza Katedralna.

Czas trwania wycieczki: 75 min

 

 

Zapraszamy do udziału w nowej wycieczce!

Cuda i twórcy. Wycieczka z wielkim uszanowaniem

Cuda się zdarzają! Z pewnością są nimi katedralne zabytki, które wywołują zdziwienie i zachwyt. Choć milczą, są bardzo wymowne. Mają do przekazania swoją niesamowitą historię:  kiedy i w jakich okolicznościach powstały? Jak wyglądał proces ich tworzenia? Co się działo z nimi poprzez wieki? Każdy z zabytków to olbrzymi nakład pracy i czasu. W pamięci potomnych zachowane są nazwiska ich twórców – utalentowanych artystów. W ich cieniu stoi jednak cały sztab bezimiennych ludzi, również zaangażowanych w powstanie dzieła. Setki myśli i rąk połączyły się we współpracy i dały efekt, który dziś można podziwiać w katedrze. P.S. Każdy chce, aby jego praca zyskała uznanie i szacunek. Przekonaj się, że zasługują na to z pewnością katedralni artyści i ich dzieła.

 

 

fot. B. Małolepszy
fot. B. Małolepszy
fot. Ł.Gdak
fot. Ł.Gdak
fot. Ł.Gdak
fot. Ł.Gdak

 

 

Bilety on-line
English Version