Rozwiń sub menu
Duże Rodziny w Bramie Poznania

Brama Poznania to wyjątkowa placówka. Pierwsze w Polsce centrum interpretacji historycznego dziedzictwa. Pracujemy też wytrwale nad tym, by zasłużyć na zaszczytne miano instytucji prorodzinnej. Staramy się, by nasza oferta programowa pozwalała na ciekawe i pożyteczne spędzenie wspólnego czasu, a sam budynek dawał rodzinom poczucie komfortu.

 

W Bramie Poznania honorujemy:

 • Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny
 • Wielkopolską Kartę Rodziny
 • Poznańską Karta Rodziny Dużej
 • Kartę „Rodzina 3+” gmina Dopiewo
 • Kartę Dużej Rodziny Luboń
 • Kartę Rodzina 5+ Komorniki
 • Mosińską Kartę Rodziny 3+
 • Kartę Dużej Rodziny Murowana Goślina
 • Kartę Dużej Rodziny Swarzędz
 • Czerwonacką Kartę Dużej Rodziny
 • Karta Dużej Rodziny Rogoźno

 

 

Karty uprawniają do:

– zakupu biletu wstępu na ekspozycję w cenie 5 zł/os.
Bilet upoważnia także do bezpłatnego udziału w audiowycieczce po Ostrowie Tumskim w ciągu 10 dni od zwiedzania muzeum.

– zakupu biletu na audiowycieczkę po Ostrowie Tumskim w cenie 1 zł/os.
Opłata obowiązuje w przypadku braku ważnego biletu na ekspozycję.

Uwaga: oferta rodzinna nie łączy się z innymi promocjami.

 

Rodzinna wizyta w Bramie Poznania

Ekspozycja

Brama Poznania to przede wszystkim ekspozycja. Myli się jednak ten, kto myśli, że będzie to kolejne nudne zwiedzanie pod hasłem „Nie dotykać!”. U nas jest odwrotnie. Zachęcamy:

 

 

 

Przygotowaliśmy przestrzenie stworzone z myślą o rodzinach. Znajdziemy tam stanowiska przystosowane do potrzeb i percepcji najmłodszych – zarówno pod względem merytorycznym, jak i technicznym. Każde ma odpowiednią wielkość i wysokość, jest wyposażone w tablicę z informacjami, w jaki sposób korzystać z danego nośnika. Wygodne pufy które pozwolą przysiąść na chwilę i nabrać sił do dalszej wędrówki po muzealnych salach. W tak przygotowanych miejscach rodzice stają się przewodnikami swoich dzieci,  doświadczają tego samego i… zwykle bawią się tak samo dobrze, jak ich pociechy.

 

 

Audiowycieczki

W Bramie Poznania dostępne są także dwie audiowycieczki dla rodzin, czyli ścieżki zwiedzania z użyciem audioprzewodnika. W słuchawkach wybrzmiewa głos lektora, który udziela wskazówek dotyczących zwiedzania i opowiada niejedną intrygującą historię…

Pierwsza audiowycieczka oprowadza po ekspozycji muzeum. Podstawą jej fabuły jest podróż w czasie: rozpoczynając audiowycieczkę, wsiadamy do wehikułu, który prowadzi nas przez 1000 lat pełnych przygód!

Druga audiowycieczka pozwoli rozwikłać zagadki Ostrowa Tumskiego. Wraz z audioprzewodnikiem wypożyczamy także tajemniczą torbę, a w niej: kompas, lornetkę, zeszyt ćwiczeń oraz kredki. Tak przygotowani, możemy ruszać w teren. Czekające tam zadania nie będą wcale takie proste – dzieciom przyda się pomoc rodzica.

 

 

 

 

Nosidła dla dzieci

Rodzice odwiedzający Bramę Poznania z małymi dziećmi mogą bezpłatnie wypożyczyć nosidło ergonomiczne i cieszyć się ze wspólnego zwiedzania ze swoimi pociechami. Dostępne są dwa rozmiary nosideł: Baby dla młodszych dzieci i Toddler dla starszych.

Nosidła zostały przekazane Bramie Poznania przez Fundację Wspierania Rodziny „Matecznik” w ramach projektu „Kultura utula”. Więcej informacji o projekcie na stronie Fundacji „Matecznik”: http://www.matecznik-poznan.pl/

 

 

 

 

Bezpłatne warsztaty dla rodzin

W wybrane soboty, przez cały rok,  zapraszamy na „rodzinne” warsztaty. Wspólna zabawa to doskonała okazja do budowania i wzmacniania więzi rodzinnych poprzez wspólne tworzenie, odkrywanie świata i zabawę zarazem. Zajęcia oferują rodzinom niepowtarzalne w formie poznawanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Ostrowa Tumskiego.

 

Aktualne informacje o zajęciach w zakładce Oferta/Edukacja.

fot. Ł. Gdak

fot. Ł. Gdak

Udogodnienia

Na poziom ekspozycji w Bramie Poznania możemy wjechać windą, co z pewnością ułatwi poruszanie się z wózkiem dziecięcym. Dla rodziców z maluszkami przygotowaliśmy także przewijaki. W przyjaznym otoczeniu muzeum, np. w amfiteatrze nad rzeką, możemy usiąść na leżakach, odpocząć i zjeść posiłek.

Bilety on-line
English Version