Rozwiń sub menu
Wszystko jasne!

 

 

projekt: M. Dzbanuszek

projekt: M. Dzbanuszek

 

 

Oprowadzania w Bramie Poznania dla osób z niepełnosprawnościami

 

Wszystko jasne! Oprowadzanie dla osób z dysfunkcją wzroku.

 

Brama Poznania jest miejscem opowiadającym o losach (historycznych i współczesnych) Ostrowa Tumskiego i o znaczeniu, jakie miejsce to ma dla tożsamości współczesnych Polaków. W szczególności pokazywana jest tu rola, jaką wyspa odegrała w czasach kształtowania się państwa polskiego w kontekście europejskim – podczas zwiedzania usłyszymy historię przewodnika_czki, posłuchamy opowieści przez słuchawki audioprzewodnika i zbadamy przestrzeń wyspy tumskiej dotykiem.

 

Wszystko jasne! Oprowadzanie dla osób z dysfunkcją słuchu.

 

Brama Poznania jest miejscem opowiadającym o losach (historycznych i współczesnych) Ostrowa Tumskiego i o znaczeniu, jakie miejsce to ma dla tożsamości współczesnych Polaków. W szczególności pokazywana jest tu rola, jaką wyspa odegrała w czasach kształtowania się państwa polskiego w kontekście europejskim – podczas zwiedzania usłyszymy historię przewodnika_czki w tłumaczeniu na język migowy.

 

Wszystko jasne! Oprowadzanie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

  Zapraszamy na specjalne oprowadzanie w Bramie Poznania! Brama Poznania jest miejscem opowiadającym o losach mieszkańców Ostrowa Tumskiego. Ostrów to wyspa, na której już 1000 lat temu zamieszkali ludzie. To prawdopodobnie tutaj książę Mieszko I przyjął chrzest. I tutaj swoje początki miało państwo polskie. Ostrów jest miejscem ważnym dla wszystkich Polaków. Warto tu być, by poznać, jaka jest nasza historia. Na zwiedzanie zapraszamy osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim lub średnim.    

Wszystko jasne! Oprowadzanie dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

 

Organizowane w Bramie Poznania oprowadzania są skierowane dla osób z niepełnosprawnością ruchu. Przewodnik w interesujący sposób zaprezentuje najważniejsze fakty z dziejów Ostrowa Tumskiego oraz opowie o zachowanym dziedzictwie dawnych czasów. Brama Poznania to miejsce przyjazne wszystkim zwiedzającym. Chcemy w ten sposób pokazać, że styczność z nowoczesnym sprzętem i interaktywną ekspozycją, może być interesującym i łatwym doświadczeniem. Budynek  jest w pełni dostosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchu.  Świadczy o tym zaaranżowanie samej przestrzeni budynku (system oznakowania pomieszczeń, windy ułatwiające przemieszczanie się po ekspozycji) oraz specjalne elementy, dzięki którym przewodnik urozmaica samo zwiedzanie. Zwiedzający zawsze może liczyć na pomoc ze strony przewodnika i pracowników Biura Obsługi Klienta.

 

 

 

Harmonogram:

 

Czwartek, 12 września godz. 17:00 – Wszystko jasne! Oprowadzane dla osób z dysfunkcją słuchu

 

Czwartek, 10 października godz. 17:00 – Wszystko jasne! Oprowadzanie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną

 

Czwartek, 14 listopada godz. 17:00 – Wszystko jasne! Oprowadzanie dla osób z dysfunkcją wzroku

 

Czwartek, 12 grudnia godz. 17:00 – Wszystko jasne! Oprowadzanie dla osób z niepełnosprawnością ruchową 

 

 

Informacje o zapisach:

Zapraszamy do zapisów na bezpłatne oprowadzania dla osób powyżej 15 roku życia pod numerem tel. 64 647 76 34, na maila: wydarzenia@bramapoznania.pl lub osobiście w punkcie informacji Bramy Poznania w godzinach otwarcia instytucji.    

Bilety on-line
English Version