Rozwiń sub menu
Warsztaty makatkowe dla rzeki

 

 

Spotkanie składać się będzie z dwóch części:

 

– spaceru nad rzeką Cybiną, podczas którego zaznajomimy się fauną i florą. Wspólnie zastanowimy się, jak zmienia się nasze otoczenie pod wpływem działalności człowieka i czy jest możliwy rozwój przy zachowaniu równowagi ekologicznej, a to wszystko w kontekście zmian, jakie zachodziły przez ponad 1000 lat na tym obszarze – wszystkie większe cywilizacje rozwiały się właśnie nad rzeką. Będziemy próbowali udowodnić, że możliwa jest wspólna egzystencja człowieka i natury.

 

– zapoznamy się z technikami wyszywania, historia makatek oraz ideą, dlaczego warto wracać do praktykowania zwyczajów sprzed lat, że współczesna makatka może być ciekawą formą ozdobną, ale również stanowić punkt wyjścia do refleksji nad różnymi tematami społecznymi, które można przenieść na płótno. Stworzymy własne makatki nawiązujące w swej tematyce do rzeki i jej najbliższego otoczenia.

 

Na bezpłatne warsztaty zapraszamy 8 lipca (sobota) o godzinie 11:00 do Bramy Poznania. Zbiórka w Amfiteatrze nad Cybiną. Zapraszamy do zapisów na adres: promocja[at]bramapoznania.pl!

 

Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Wydarzenie w ramach cyklu Rzeka Żywa.

Bilety on-line
English Version