Rozwiń sub menu
Wakacje z Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci

 

 

Poznański Szlak Legend dla Dzieci to trasa do indywidualnego zwiedzania, pomysł na nieco inny rodzinny spacer po mieście. Na Szlak można wybrać się w dowolnym momencie – wystarczy tylko wziąć ze sobą folder z mapą oraz grą miejską, która z pewnością przypadnie do gustu i młodszym  i starszym Szlakowiczom i Szlakowiczkom. Po prostu wszystkim tym, którzy lubią zagadki, poszukiwanie przygód i trochę inne miejskie spacery.

 

Wyjątkowa gra miejska wiedzie tajemniczym szlakiem, który prowadzi do miejsc-symboli związanych z poznańskimi legendami, gdzie czekają na Was zadania. Jedyne wskazówki do ich rozwiązania znajdują się właśnie w folderze, który można pobrać z zakładki SKARBIEC na naszej stronie www.szlaklegend.pl lub otrzymać w Bramie Poznania, Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Centrum Informacji Senioralnej oraz w Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku.

 

 

W trakcie wakacji (od 21 czerwca) zachęcamy Was do przejścia Szlaku z nagrodą na końcu! Każde dziecko, które weźmie udział w grze miejskiej i poprawnie wypełni zagadki w folderze, otrzyma bezpłatną publikację „Koziołki, rury i czarcie ogony” autorstwa Małgorzaty Swędowskiej z ilustracjami Joanny Bartosik, którą będzie można odebrać w Bramie Poznania lub Poznańskim Centrum Świadczeń – Centrum Inicjatyw Rodzinnych w godzinach otwarcia instytucji. Liczba publikacji jest ograniczona!

 

 

fot. Ł. Gdak

fot. Ł. Gdak

 

 

Dla kogo:

– głównie dla rodzin z dziećmi w wieku 6–10 lat, chociaż młodsi i starsi też mogą bawić się doskonale.

 

Sposób zwiedzania:

– trasa do indywidualnego zwiedzania, nie obowiązują zapisy

– konieczne jest pobranie folderu z grą miejską (do samodzielnego wydrukowania – z zakładki SKARBIEC – lub z punktów stacjonarnych, których listę znajdziecie w SKARBCU na stronie www.szlaklegend.pl).

 

Informacje praktyczne:

– start gry miejskiej w Parku Stare Koryto Warty (przy amfiteatrze), meta na placu Wolności (koło Fontanny Wolności)

– trasa o długości ok. 2,5 km

– czas trwania spaceru ok. godziny

 

 

Projekt Poznański Szlak Legend dla Dzieci realizowany był w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

Regulamin akcji dostępny na stronie oraz w siedzibie Bramy Poznania i Poznańskiego Centrum Świadczeń – Centrum Inicjatyw Rodzinnych . Liczba publikacji przeznaczonych do dystrybucji w ramach akcji jest ograniczona. Odbiór książek możliwy jest po pokazaniu wypełnionego folderu w godzinach otwarcia instytucji.

 

 

Brama Poznania ICHOT, ul. Gdańska 2

Pn                          zamknięte

Wt – pt                9:00-18:00

Sb-nd                   10:00-19:00

 

Poznańskie Centrum Świadczeń – Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Ratajczaka 44

Pn-pt                    10:00-18:00

Sb-nd                   zamknięte

 

 

fot. Ł. Gdak

fot. Ł. Gdak

 

 

Bilety on-line
English Version