Rozwiń sub menu
Senior-Turysta: Szlak Dziedzictwa Żydowskiego

 

 

Senior-Turysta – warsztaty dla seniorek i seniorów 

 

Czym jest turystyka kulturowa? Jak zwiedzać Poznań tematycznie i spojrzeć na niego z zupełnie nowej strony? Jakie zwroty w języku obcym mogą się przydać w przestrzeni miejskiej? Zapraszamy seniorki  i seniorów zainteresowanych tematyką turystyki na cykl spotkań w Bramie Poznania „Senior-Turysta”.

 

Każde warsztaty dotyczyć będą innego tematu i składać się będą ze spaceru tematycznego  z przewodnikiem oraz warsztatu języka angielskiego. Na warsztaty zapraszamy seniorki i seniorów  z każdym poziomem znajomości języka angielskiego, także tych, którzy dopiero zaczną przygodę z tym językiem. Spojrzymy na Poznań z perspektywy różnych grup tworzących miasto na przestrzeni wieków: kobiet, społeczności protestantów, naukowców i odkrywców oraz Żydów.

 

Informacje praktyczne

Odbiorcy: seniorki i seniorzy

Terminy: wybrane poniedziałki o godz. 10.00; harmonogram spotkań poniżej

Miejsce: Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Koszt:  bezpłatne

Czas trwania: warsztat 40 minut, spacer ok. 120 minut.

Zapisy: Udział w spotkaniach należy wcześniej zgłosić pod numerem telefonu 61 647 7634 lub osobiście w Bramie Poznania w Punkcie Informacji.

 

Szczegółowe informacje o zajęciach pod numerem telefonu 61 647 7634.

 

Zachęcamy do zapisywania się na cały cykl spotkań.

 

 

30.09.2019 r. godz. 10:00

Szlak Dziedzictwa Żydowskiego

 

Spacer z przewodniczką/przewodnikiem po obszarze Szlaku Dziedzictwa Żydowskiego na Trakcie Królewsko – Cesarskim. Przyjrzymy się trwającemu przez stulecia w stolicy Wielkopolski współistnieniu kultur: chrześcijańskiej i żydowskiej, brutalnie przerwanemu w latach II Wojny Światowej. Wspólnie odkryjemy ślady obecności Żydów w mieście: te do dziś wyraźnie zaznaczone w miejskiej tkance, jak i te nieco już zatarte.  Sprawdzimy, czy dziedzictwo żydowskie obecne jest we współczesnym Poznaniu.

 

Warsztaty języka angielskiego będą okazją do poznania kilku nowych zwrotów i słów oraz podsumowania tych już poznanych w trakcie zajęć.

 

 

Bilety on-line
English Version