Rozwiń sub menu
Senior-Turysta: Szlak Dziedzictwa Reformacji

 

 

Senior-Turysta – warsztaty dla seniorek i seniorów 

 

Czym jest turystyka kulturowa? Jak zwiedzać Poznań tematycznie i spojrzeć na niego z zupełnie nowej strony? Jakie zwroty w języku obcym mogą się przydać w przestrzeni miejskiej? Zapraszamy seniorki  i seniorów zainteresowanych tematyką turystyki na cykl spotkań w Bramie Poznania „Senior-Turysta”.

 

Każde warsztaty dotyczyć będą innego tematu i składać się będą ze spaceru tematycznego  z przewodnikiem oraz warsztatu języka angielskiego. Na warsztaty zapraszamy seniorki i seniorów  z każdym poziomem znajomości języka angielskiego, także tych, którzy dopiero zaczną przygodę z tym językiem. Spojrzymy na Poznań z perspektywy różnych grup tworzących miasto na przestrzeni wieków: kobiet, społeczności protestantów, naukowców i odkrywców oraz Żydów.

 

Informacje praktyczne

Odbiorcy: seniorki i seniorzy

Terminy: wybrane poniedziałki o godz. 10.00; harmonogram spotkań poniżej

Miejsce: Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Koszt:  bezpłatne

Czas trwania: warsztat 40 minut, spacer ok. 120 minut.

Zapisy: Udział w spotkaniach należy wcześniej zgłosić pod numerem telefonu 61 647 7634 lub osobiście w Bramie Poznania w Punkcie Informacji.

 

Szczegółowe informacje o zajęciach pod numerem telefonu 61 647 7634.

 

Zachęcamy do zapisywania się na cały cykl spotkań.

 

 

29.07.2019 r. godz. 10:00

Szlak Dziedzictwa Reformacji

 

Spacer z przewodniczką/przewodnikiem po Trakcie Królewsko-Cesarskim, drogą wytyczoną między dwoma dawnymi protestanckimi kościołami do dziś obecnymi w przestrzeni miasta. Poszukamy miejsc, które przypominają o dawnych społecznościach protestantów żyjących w stolicy Wielkopolski, a także o ich materialnym i niematerialnym dziedzictwie. Znane, mocno zakorzenione w krajobrazie miasta zabytki i przestrzenie pokażą się nam z nietypowej, często zapomnianej perspektywy. Spacer zająć może do 2 godzin. Wycieczka powstała z okazji rocznicy 500-lecia Reformacji w 2017 roku.

 

Warsztat języka angielskiego będzie okazją do poznania i przećwiczenia nowej porcji słownictwa.

 

 

Bilety on-line
English Version