Rozwiń sub menu
Senior-Turysta: Poznański Szlak Nauki

 

 

Senior-Turysta – warsztaty dla seniorek i seniorów 

 

Czym jest turystyka kulturowa? Jak zwiedzać Poznań tematycznie i spojrzeć na niego z zupełnie nowej strony? Jakie zwroty w języku obcym mogą się przydać w przestrzeni miejskiej? Zapraszamy seniorki  i seniorów zainteresowanych tematyką turystyki na cykl spotkań w Bramie Poznania „Senior-Turysta”.

 

Każde warsztaty dotyczyć będą innego tematu i składać się będą ze spaceru tematycznego  z przewodnikiem oraz warsztatu języka angielskiego. Na warsztaty zapraszamy seniorki i seniorów  z każdym poziomem znajomości języka angielskiego, także tych, którzy dopiero zaczną przygodę z tym językiem. Spojrzymy na Poznań z perspektywy różnych grup tworzących miasto na przestrzeni wieków: kobiet, społeczności protestantów, naukowców i odkrywców oraz Żydów.

 

Informacje praktyczne

Odbiorcy: seniorki i seniorzy

Terminy: wybrane poniedziałki o godz. 10.00; harmonogram spotkań poniżej

Miejsce: Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Koszt:  bezpłatne

Czas trwania: warsztat 40 minut, spacer ok. 120 minut.

Zapisy: Udział w spotkaniach należy wcześniej zgłosić pod numerem telefonu 61 647 7634 lub osobiście w Bramie Poznania w Punkcie Informacji.

 

Szczegółowe informacje o zajęciach pod numerem telefonu 61 647 7634.

 

Zachęcamy do zapisywania się na cały cykl spotkań.

 

 

26.08.2019 r. godz. 10:00

Poznański Szlak Nauki

 

Spacerując z przewodnikiem ulicami Poznania i przyglądając się zabytkowym przestrzeniom miasta, poszukajmy śladów poznańskich naukowców, odkrywców, innowatorów i wynalazców. Nauka to – zdaniem Newtona – stawanie na ramionach olbrzymów. Współczesne społeczności poznańskich uczelni podtrzymują tradycje humanistów z Akademii Lubrańskiego, uczonych jezuickich, społeczników z Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i wielu innych poznańskich badaczy i odkrywców.

 

W trakcie warsztatów języka angielskiego przećwiczymy słownictwo i umiejętności językowe

 

 

Bilety on-line
English Version