Rozwiń sub menu
Senior – Turysta: Nowe formy turystyki

 

 

Czym jest turystyka kulturowa? Jak się przygotować do podróży za granicę? Jakie różnice kulturowe mogą nas zaskoczyć w podróży? Jakie zwroty w języku obcym mogą się przydać? Zapraszamy seniorki i seniorów zainteresowanych tematyką turystyki na nowy cykl spotkań w Bramie Poznania „Senior-Turysta”.

 

 

Każde warsztaty dotyczyć będą innego tematu i składać się będą ze spotkania z ciekawą postacią ze świata turystyki oraz warsztatu języka angielskiego. Na warsztaty zapraszamy seniorki i seniorów z każdym poziomem znajomości języka angielskiego, także tych, którzy dopiero zaczną przygodę z tym językiem.

 

 

Miejsce: Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Informacje i zapisy: Zapisy pod nr tel. 61 647 76 34 lub osobiście w Bramie Poznania w Punkcie Informacji. Szczegółowe informacje o zajęciach pod nr tel. 61 647 7625.

Koszt: Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

 

 

Nowe formy turystyki

 

29.10.2018 r., godz. 10.00

 

Jakie są nowe formy turystyki i które z nich cieszą się szczególnym zainteresowaniem? Które mają szansę rozwoju? Wśród przykładów znajdą się m.in. turystyka filmowa, eventowa, literacka, religijna, kulinarna, esperancka i inne. W oparciu o przykłady, poznamy specyfikę i potencjał różnych form turystyki. Spotkanie ma na celu zainspirowanie odbiorców do odbywania sprofilowanych podróży do miejsc i obiektów szlakami, które pobudzają do twórczej kreacji i ciekawych refleksji. W trakcie warsztatu będzie okazja do dyskusji, wymiany poglądów i doświadczeń z odbytych osobistych podróży. Poznamy również słownictwo, które pomoże nam się odnaleźć na dworcu i lotnisku.

 

Zapraszamy na spotkanie z dr Izabelą Wyszowską – adiunkt Zakładu Kulturowych Podstaw Turystyki Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF w Poznaniu, członkinią Koła Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego w Poznaniu, Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystyki Kulturowej oraz Polskiego Stowarzyszenia Naukowego Animacji Rekreacji i Turystyki.

 

 

Harmonogram spotkań:

 

29 października 2018 r., godz. 10:00 – Nowe formy turystyki

12 listopada 2018 r., godz. 10:00 – Jak dobrze przygotować się do podróży za granicę?

26 listopada 2018 r., godz. 10:00 – Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach za granicą?

3 grudnia 2018 r., godz. 10:00 –  Różnice kulturowe

10 grudnia 2018 r., godz. 10:00 – Spotkanie podsumowujące

 

 

Bilety on-line
English Version