Rozwiń sub menu
Senior – Turysta: Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach za granicą?

 

 

Czym jest turystyka kulturowa? Jak się przygotować do podróży za granicę? Jakie różnice kulturowe mogą nas zaskoczyć w podróży? Jakie zwroty w języku obcym mogą się przydać? Zapraszamy seniorki i seniorów zainteresowanych tematyką turystyki na nowy cykl spotkań w Bramie Poznania „Senior-Turysta”.

 

 

Każde warsztaty dotyczyć będą innego tematu i składać się będą ze spotkania z ciekawą postacią ze świata turystyki oraz warsztatu języka angielskiego. Na warsztaty zapraszamy seniorki i seniorów z każdym poziomem znajomości języka angielskiego, także tych, którzy dopiero zaczną przygodę z tym językiem.

 

 

Miejsce: Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Informacje i zapisy: Zapisy pod nr tel. 61 647 76 34 lub osobiście w Bramie Poznania w Punkcie Informacji. Szczegółowe informacje o zajęciach pod nr tel. 61 647 7625.

Koszt: Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

 

 

Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach za granicą?

 

26.11.2018 r., godz. 10.00

 

Wyjeżdżając na wakacje staramy się zbierać jedynie szczęśliwe wspomnienia. Czasem jednak może się przydarzyć coś nieprzewidywalnego – jak się przygotować na takie sytuacje? Co zrobić, gdy utracimy dokumenty, w jaki sposób technologia może nam pomóc za granicą, jaki środek transportu będzie najodpowiedniejszy dla nas? Zapraszamy na spotkanie  z podróżniczką Xenią Starzyńską, reprezentującą Poznański Klub Podróżnika, uczestniczką wypraw Żaglowcem przez Pustynię Gobi – Gobi 2008, Mongolia – Rosja 2010 oraz Lody Bajkału 2011. Xenia Starzyńska opowie, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach i jak się przed nimi uchronić. Dowiemy się też, jakie zwroty w języku angielskim pomogą nam się odnaleźć
w kryzysowej sytuacj

 

 

Harmonogram spotkań:

 

26 listopada 2018 r., godz. 10:00 –  Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach za granicą?

3 grudnia 2018 r., godz. 10:00 –  Różnice kulturowe

10 grudnia 2018 r., godz. 10:00 – Spotkanie podsumowujące

 

 

Bilety on-line
English Version