Rozwiń sub menu
Senior – Turysta: Różnice kulturowe

 

 

Czym jest turystyka kulturowa? Jak się przygotować do podróży za granicę? Jakie różnice kulturowe mogą nas zaskoczyć w podróży? Jakie zwroty w języku obcym mogą się przydać? Zapraszamy seniorki i seniorów zainteresowanych tematyką turystyki na nowy cykl spotkań w Bramie Poznania „Senior-Turysta”.

 

 

Każde warsztaty dotyczyć będą innego tematu i składać się będą ze spotkania z ciekawą postacią ze świata turystyki oraz warsztatu języka angielskiego. Na warsztaty zapraszamy seniorki i seniorów z każdym poziomem znajomości języka angielskiego, także tych, którzy dopiero zaczną przygodę z tym językiem.

 

 

Miejsce: Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Informacje i zapisy: Zapisy pod nr tel. 61 647 76 34 lub osobiście w Bramie Poznania w Punkcie Informacji. Szczegółowe informacje o zajęciach pod nr tel. 61 647 7625.

Koszt: Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

 

 

Różnice kulturowe

 

3.12.2018 r., godz. 10.00

 

W ostatnich latach – nie tylko w podróży, ale i także w swoim miejscu zamieszkania – coraz częściej mamy do czynienia z przedstawicielami innych kultur. Spotkania te przybierają różną postać: zwykłego neutralnego kontaktu, konfliktu, szoku kulturowego lub dialogu. Zależne jest to zarówno od naszej postawy, wiedzy i doświadczenia, podejścia drugiej strony do nas, charakteru spotkania, stopnia zróżnicowania kulturowego. Będąc turystą i mając do czynienia z turystami tylko dialog powinien mieć miejsce. Warto więc wiedzieć, jakie bariery nas hamują, jakie cechy i zachowania ułatwiają dobry kontakt, czym różnią się „Inni” od nas, a my od nich. O tym właśnie będziemy – na wybranych przykładach – rozmawiać na warsztatach.

 

Zapraszamy na spotkanie z dr hab. Karoliną Buczkowską-Gołąbek – adiunkt i kierownikiem w Zakładzie Kulturowych Podstaw Turystyki Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF w Poznaniu, prezeską Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Kulinarnej, zastępcą redaktora naczelnego czasopisma naukowego Turystyka Kulturowa, absolwentką Asia-Europe X-Cultural Academy oraz University of Kuala Lumpur w Malezji.

 

W trakcie warsztatu poznamy również zwroty w języku angielskim, które ułatwią nam komunikację w codziennych sytuacjach za granicą.

 

 

Harmonogram spotkań:

 

3 grudnia 2018 r., godz. 10:00 –  Różnice kulturowe

10 grudnia 2018 r., godz. 10:00 – Spotkanie podsumo

 

 

Bilety on-line
English Version