Rozwiń sub menu
Rzeka Żywa: Przyrodniczy Rajd Nadrzeczny + Warsztaty tworzenia wegańskich kosmetyków

 

 

UWAGA! Zapisy zostały zamknięte!

 

 

Zapraszamy na wycieczkę śladami nadcybińskiej flory! Podczas dwóch odsłon rajdu, organizowanego z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, poznamy najciekawsze gatunki roślin użytkowych rosnące na okolicznych łąkach oraz w dolinie Cybiny.

 

Tym razem z zielarką Sarą Grolewską, znaną jako Dobre Ziele, poszukamy na terenach zielonych doliny Cybiny roślin kosmetycznych, pielęgnacyjnych, które dzięki swoim właściwościom zapewniały źródło środków myjących, szamponów, były składnikiem pielęgnacyjnych mazideł i specyfików. Poza spacerem botanicznym przygotujemy własnoręcznie proste kosmetyki – takie, które pochodzą z lokalnych surowców, nie są testowane na zwierzętach ani na środkach pochodzenia zwierzęcego. Stworzymy nasze własne, wegańskie kosmetyki less-waste.

 

Częścią rajdu będzie szkolenie z zakresu pomocy osobom z niepełnosprawnością poruszającym się na wózku inwalidzkim. Szereg pytań, które czasami rodzą się w naszych głowach gdy widzimy kogoś na wózku: Kiedy pomagać, jak pomagać? Czy da się zjechać wózkiem po schodach? Oraz wiele innych.

 

Jesteś ciekawy? Wszystkie wątpliwości rozwieją tego dnia instruktorzy FAR. Będzie okazja sprawdzić się na wózku podczas spaceru.

 

 

Termin: 3 sierpnia, godz. 13:00

Miejsce: start Wartostrada przy Moście Jadwigi od strony wschodniej, Amfiteatr Bramy Poznania

Prowadzenie: Fundacja Aktywnej Rehabilitacji + Sara Grolewska 

Zapisy: wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wsyłać na adres wydarzenia@bramapoznania.pl

Koszt: bezpłatne!

 

 

 

 

#WszyscyJesteśmyZwierzętami

 

Grafika: M. Dzbanuszek 

Bilety on-line
English Version