Rozwiń sub menu
Rzeka Żywa: Przyrodniczy rajd nadrzeczny + warsztat dzikiej kuchni

 

 

UWAGA! Zapisy zostały zamknięte!

 

Zapraszamy na wycieczkę śladami nadcybińskiej flory! Podczas dwóch odsłon rajdu, organizowanego z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, poznamy najciekawsze gatunki roślin użytkowych rosnące na okolicznych łąkach oraz w dolinie Cybiny. Podczas pierwszego spaceru z botanikami z Fundacji Laboratorium Sztuki i Dziedzictwa Inspekt dowiemy się, jakimi dzikimi roślinami żywili się nasi przodkowie i przodkinie i czy są one również przysmakami dzikich zwierząt. Wrócimy na chwilę do czasów sprzed rewolucji neolitycznej, kiedy jedzenia się nie uprawiało, tylko je zbierało. Lebioda czy mniszki były też popularnym sposobem zdobywania pokarmu na przednówku oraz w czasach wojny. Razem przekonamy się, ile pracy zajmowało zdobycie go! Odżywanie dzikimi roślinami wraca do łask, zdobywając coraz więcej fanów i fanek wśród osób chcących żyć samowystarczalnie. Zachęcamy Was do zapoznania się z tematem i wspólnego przygotowania pysznych dań  z rosnących lokalnie roślin.

 

Częścią rajdu będzie szkolenie z zakresu pomocy osobom z niepełnosprawnością poruszającym się na wózku inwalidzkim. Szereg pytań, które czasami rodzą się w naszych głowach, gdy widzimy kogoś na wózku: Kiedy pomagać, jak pomagać? Czy da się zjechać wózkiem po schodach? Oraz wiele innych.

 

Jesteś ciekawy? Wszystkie wątpliwości rozwieją tego dnia instruktorzy FAR. Będzie okazja sprawdzić się na wózku podczas spaceru.

 

 

Termin: 20 lipca, godz. 13:00

Miejsce: start: początek Wartostrady przy moście Lecha, Amfiteatr Bramy Poznania

Wykonawcy: Fundacja Aktywnej Rehabilitacji + Fundacja Laboratorium Sztuki i Dziedzictwa „Inspekt”

Odbiorcy: rodziny z dziećmi od 10 roku życia, młodzież, osoby dorosłe

Udział: bezpłatny,

Zapisy: wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać na adreswydarzenia@bramapoznania.pl

 

 

Bilety on-line
English Version