Rozwiń sub menu
RODZINNE OPROWADZANIE – STRACHY NA LACHY: oprowadzanie w ramach Weekendu na Szlaku Piastowskim

 

 

Dawno, dawno temu, gdy jesienne dni stawały się coraz krótsze, a wszyscy szykowali się na rychłe nadejście zimy, życie zwalniało swój bieg, zwierzęta szukały ciepłego i wygodnego schronienia na nadchodzące mrozy, a mieszkańcy Ostrowa Tumskiego zbierali plony całorocznej, ciężkiej pracy. W owym czasie ludzie zamykali się szczelnie w swoich domostwach. Nie byli tam jednak sami… wraz z nimi zamieszkiwały bowiem różne tajemnicze stwory. Dlatego, gdy zachodziło słońce, część niezjedzonych posiłków zostawiano na progach chat dla dobrych skrzatów, a wstając z pierwszymi promieniami jutrzenki, starano się nie spłoszyć drzemiących strzyg. Ludzie wiedzieli bowiem, że licho nie śpi, a południce bywają bardzo niebezpieczne. Gdy zbliżali się do wody, uważali na zdradliwe wodniki i rusałki, a przy polnych drogach wypatrywali niespokojnych mieszkańców wierzbowej korony. Gdzie podziały się te wszystkie istoty towarzyszące niegdyś ludziom? Spróbujmy ich poszukać!

 

Zapraszamy najmłodszych poszukiwaczy przygód w wieku od 6 do 10 lat wraz z opiekunami do Bramy Poznania, przez którą dostaniemy się do świata słowiańskich duchów i upiorów.

  Oprowadzanie w ramach IV Weekendu na Szlaku Piastowskim.

 

 

Najbliższy termin: 23 czerwca, niedziela, godz. 11:00 Oprowadzanie bezpłatne, obowiązują zapisy pod nr tel. 61 647 7634.

Bilety on-line
English Version