Rozwiń sub menu
Zmienna
 

 

 

 

Rezydencje Artystyczne Strowie / Islets
Vol. II
Architektura / design

23 czerwca 2017 / godz. 20:00

Wernisaż

 

24 czerwca 2017 / godz. 11:00

Warsztaty rzeźbiarskie dla najmłodszych

 

ZMIENNA
instalacja site specific

 

Trudno wyobrazić sobie Poznań bez rzeki. Wydaje nam się, że stanowi ona dziś tylko rodzaj pewnej dekoracji, miejsca, gdzie można miło spędzić czas. Poznając historię Ostrowa Tumskiego i Śródki, dowiadujemy się jednak, że to właśnie rzeka zadecydowała o lokalizacji miasta i wpłynęła na jego kształt.

 

Na przestrzeni lat człowiek ujarzmił rzekę i zmienił jej bieg. Współcześnie prawie nikt nie pamięta już o jej strategicznym znaczeniu. Zmienna to seria instalacji przykuwających uwagę oraz kontrastujących z otoczeniem. Zaprasza do innego spojrzenia na dobrze znaną przestrzeń. Artystki oddają rzece głos i symbolicznie przypominają jak ważną odegrała rolę.

 

Marta Kincel – urodzona w 1990r. Absolwentka studiów magisterskich i doktorantka wydziału Architektury i Wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała współpracując m.in. z Rehau, Vank czy Ultra Architects oraz biorąc udział w warsztatach, w tym Art And Fashion – Stary Browar z mentorką Anną Orską. Finalistka konkursów takich jak Young Design czy Młodzi na Start. Jej prace były prezentowane podczas prestiżowych wydarzeń w Polsce i za granicą : tegorocznym Salone del Mobile w Mediolanie (wystawa kuratorowana przez Dorotę Koziarę), Interzum Kolonia, Wawa Design Days – Soho Factory czy Gdynia Design Days. Działa interdyscyplinarnie, aktualnie skupia się na projektowaniu architektury wnętrz i mebli.

 

Barbara Stelmachowska – projektantka urodzona w 1989 roku w Poznaniu. Absolwentka wydziału Architektury i Wzornictwa poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. W trakcie studiów zdobywała pierwsze doświadczenia zawodowe projektując wnętrza i scenografię oraz biorąc udział w licznych warsztatach i konkursach. Finalistka międzynarodowego konkursu makeme! 2015, Young Design 2016 oraz Electrolux Design Lab 2016. Laureatka Haier Design Prize by IF. W swoich projektach najczęściej porusza tematykę związaną z przestrzenią publiczną, możliwościami rozwiązywania problemów społecznych przez design oraz projektowaniem zrównoważonym.

Bilety on-line
English Version