Rozwiń sub menu
Pieśń o rzece – warsztaty śpiewacze

 

 

Brek miejsc!

 

Pozwólcie swojemu głosowi płynąć wartko jak rzeczny nurt, z wodną pieśnią na ustach! Zapraszamy na specjalne warsztaty śpiewacze, podczas których skupimy się na technice, ale również na słowach – dotyczących wody, rzeki, tego co płynie.

 

Warsztaty poprowadzi Joanna Szaflik, doświadczona śpiewaczka, która wychowała się w kręgu muzyki ziem sieradzkiej i kaliskiej.

 

 

Joanna Szaflik – muzykę tradycyjną poznawała od najmłodszych lat z przekazu rodzinnego od babci i mamy. Śpiewa od 2004 roku ucząc się zarówno od mistrzów starego jak i młodego pokolenia, a także bazując na nagraniach archiwalnych. Założycielka zespołu Pola Rabarbru (Poznań 2011-2013) oraz członkini kolektywu Przodki, w którym zajmuje się śpiewem, grą na basach, prowadzeniem warsztatów tańca tradycyjnego i śpiewu oraz animacją. Członkini Stowarzyszenia Dom Tańca. Współpracuje z Domem Tańca Poznań oraz Fundacją Dudziarz EU. Od 2014 roku zajmuje się głównie muzyką Biskupizny, Ziemi Kaliskiej oraz Ziemi Sieradzkiej prowadząc badania terenowe w poszukiwaniu repertuaru i mistrzów muzyki tradycyjnej i studiując nagrania archiwalne. Jest psychologiem, coachem i trenerem grup co stanowi podstawę umiejętności w pracy warsztatowej . Była słuchaczką podyplomowych studiów etnomuzykologicznych (IM UW).

 

 

Informacje praktyczne:

Termin: 22.07, godz. 11.00

Prowadząca: Joanna Szaflik

Miejsce: sala wielofunkcyjna

Zapisy: wydarzenia@bramapoznania.pl, formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej

 

 

Bilety on-line
English Version