Rozwiń sub menu
Oprowadzanie dla grup młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną

„Na roli czy w kuźni, czyli o zajęciach mieszkańców Ostrowa Tumskiego”

Jednym z wielu priorytetów Bramy Poznania jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców.  Naszą najnowszą propozycję oprowadzania kierujemy do młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Uczniowie, na czas zwiedzania, zostają wyposażeni w audioprzewodniki, dzięki którym usłyszą nie tylko głos przewodnika, ale także nagrania i efekty dźwiękowe barwnie urozmaicające opowieść.

Zwiedzanie tematyczne z przewodnikiem Na roli czy w kuźni, czyli o zajęciach mieszkańców Ostrowa Tumskiego skupia się wokół wspólnego poszukiwania odpowiedzi na pytanie, które z poznanych podczas zwiedzania zawodów są wykonywane do dziś, a które zmieniły się wraz z upływem czasu. Przybliżymy zawody dawne i współczesne, takie jak: rolnik, kowal, rybak, skryba, kupiec, księżna i książę, polityk, nauczyciel, rzeźbiarz, malarz, archeolog.

Podczas naszej wycieczki korzystamy z różnego rodzaju rekwizytów, tak aby uczniowie mogli jak najlepiej zrozumieć poruszane zagadnienia. Pobudzamy różne zmysły. Dodatkowe wsparcie stanowi także karta pracy, ułatwiająca organizację wizyty. Oprowadzanie realizowane jest przez przeszkolonych przewodników w sposób odpowiadający na potrzeby i oczekiwania grup młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

Ponad to dzieci i młodzież z klas specjalnych mogą skorzystać z oferty zajęć edukacyjnych: [link do zakładki z cennikiem: http://bramapoznania.pl/oferta/edukacja/].

 

Informacje praktyczne:

  • Oferta dla grup gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
  • Oprowadzania odbywają się od wtorku do soboty, o pełnych godzinach
  • Grupa może liczyć do 10 osób plus opiekunowie (łącznie maksymalnie 15 osób)
  • Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja z minimum 7-dniowym wyprzedzeniem pod numerem tel. 61 647 7629 od wtorku do piątku w godzinach 9:00-14:00
  • Czas zwiedzania tematycznego: 60 min
  • Koszt biletu to 8 zł/os. szczegóły TUTAJ [http://bramapoznania.pl/zaplanuj-wizyte/cennik/]
  • Więcej informacji pod numerami telefonów: 61 647 76 29 – rezerwacja lub 61 647 76 34– informacja
  • Opis przystosowania Bramy Poznania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami znajduje się TUTAJ (http://bramapoznania.pl/zaplanuj-wizyte/dostepnosc-bramy-poznania-niepelnosprawnych/)
Bilety on-line
English Version