Rozwiń sub menu
Oprowadzanie dla grup młodzieży z klas integracyjnych

„W Palatium czy Psałterii, czyli o domach mieszkańców Ostrowa Tumskiego”

Jednym z wielu priorytetów Bramy Poznania jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców.  Naszą najnowszą propozycję oprowadzania kierujemy do młodzieży z klas integracyjnych. Uczniowie, na czas zwiedzania zostają wyposażeni w audioprzewodniki, dzięki którym usłyszą nie tylko głos przewodnika, ale także nagrania i efekty dźwiękowe barwnie urozmaicające opowieść.

Zwiedzanie tematyczne z przewodnikiem W Palatium czy Psałterii, czyli o domach mieszkańców Ostrowa Tumskiego,  skupia się wokół wspólnego poszukiwania odpowiedzi  na pytanie jak przez wieki zmieniały się warunki życia mieszkańców Ostrowa Tumskiego. W centrum naszej opowieści znajdą się obiekty dawne i współczesne, w tym: chaty z średniowiecznego grodu, pałac książęcy, budynek szkoły – Akademia Lubrańskiego, wikariaty, Psałteria.

Podczas naszej wycieczki korzystamy z różnego rodzaju rekwizytów, tak aby uczniowie mogli jak najlepiej zrozumieć poruszane zagadnienia. Oprowadzanie realizowane jest przez przeszkolonych przewodników w sposób odpowiadający potrzebom i oczekiwaniom grup młodzieży z klas integracyjnych.

Ponad to dzieci i młodzież z klas integracyjnych mogą skorzystać z oferty zajęć edukacyjnych: [link do zakładki z cennikiem: http://bramapoznania.pl/oferta/edukacja/].

 

Informacje praktyczne:

  • Oferta dla grup gimnazjalnych
  • Oprowadzania odbywają się od wtorku do soboty, o pełnych godzinach
  • Grupa powinna liczyć od 10 do 30 osób (łącznie z opiekunami)
  • Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja z minimum 7-dniowym wyprzedzeniem pod numerem tel. 61 647 7629 od wtorku do piątku w godzinach 9:00-14:00
  • Czas zwiedzania tematycznego: 60 min
  • Koszt biletu to 8 zł/os szczegóły TUTAJ [http://bramapoznania.pl/zaplanuj-wizyte/cennik/]
  • Więcej informacji pod numerami telefonów: 61 647 76 29 – rezerwacja lub 61 647 76 34– informacja
  • Opis przystosowania Bramy Poznania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami znajduje się TUTAJ (http://bramapoznania.pl/zaplanuj-wizyte/dostepnosc-bramy-poznania-niepelnosprawnych/)
Bilety on-line
English Version