Rozwiń sub menu
Nowy poznaje świat / Spotkanie w Teatrze Nowym z Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci

 

 

Czy na scenę mogą wchodzić tylko dorośli? Oczywiście, że nie!

 

28 kwietna o godz. 13:00 zapraszamy tym razem na spotkanie z dzieciakami, które spełniają swoje aktorskie marzenia! I – przy okazji Światowego Dnia Książki, który wypada nieco wcześniej, 23 kwietnia – ze zbiorem legend „Koziołki, rury i czarcie ogony”, które zainspirowały młodych artystów.

 

Grupa „DoReMiZa” to dziecięca grupa teatralna działająca przy Domu Kultury „Remiza” w Plewiskach, której członkami grupy są uczniowie szkół podstawowych z tej miejscowości. Młodzi aktorzy mają na swoim koncie kilka autorskich przedstawień dla dzieci. Starają się w nich wykorzystywać różne formy sztuki scenicznej – piosenkę, monolog, kabaret, teatr lalek itp.

 

LEGENDY POZNANIA składają się z trzech części. Pierwsza z nich to legenda o pustelniku z Muszej Góry, opowiadająca historię pustelnika i jego konfrontacji z diabłem. Druga opowieść – o królu kruków – to przedstawiona w formie teatru lalek historia poznańskiego trębacza Przemka i jego syna Bolka, którzy przysłużyli się miastu, broniąc go przed złowrogą armią. Trzecia część to skecz kabaretowy, przygotowany przez artystów i reżysera wszystkich przedstawień, Przemka Mazurka. Nie zabraknie również wspólnego śpiewu, a na dzieci, które odwiedzą nasze spotkanie, czekać będą drobne upominki.

 

Książka „Koziołki, rury i czarcie ogony” została wydana w ramach projektu Poznański Szlak Legend dla Dzieci realizowanego z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego przez Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT (operator Bramy Poznania i Traktu Królewsko-Cesarskiego).

 

Dzieci, które przed spotkaniem przejdą grę miejską znajdującą się w folderze Poznańskiego Szlaku Legend dla Dzieci (do pobrania na www.szlaklegend.pl oraz w punktach informacji miejskiej i turystycznej) i pokażą poprawną odpowiedź, otrzymają książkę z legendami!

 

 

Szczegóły na stronie organizatora: http://teatrnowy.pl/nowy-poznaje-swiat-zawody-artystyczne/.

Bilety on-line
English Version