Rozwiń sub menu
Noc Muzeów 2019

 

 

 

 

Mała Noc Muzeów z Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci

 

 

Bez względu na wiek, udział w Nocy Muzeum należy się wszystkim, również tym, którzy chodzą spać wcześniej! Zapraszamy do udziału w Małej Nocy Muzeów z Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci. Udział jest prosty – wystarczy pobrać folder z grą miejską i rozwiązać jej zadania na trasie Szlaku. Odkrywcy i odkrywczynie Szlaku otrzymają w prezencie książkę „Koziołki, rury i czarcie ogony” z dziesięcioma legendami o Poznaniu napisanymi specjalnie dla dzieci. Legend odsłuchacie również w wersji audio na stronie www.szlaklegend.pl. Zapraszamy do wspólnej zabawy i odkrywania miasta! 

 

Projekt Poznański Szlak Legend dla Dzieci został zrealizowany z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

 

Termin: 18 maja 2019, sobota, godz. 12:00-17:00

Miejsce: przestrzeń Starego Miasta, PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych.

Warunki udziału: udział bezpłatny, nie ma zapisów, warunkiem udziału jest akceptacja regulaminu wydarzenia dostępnego na stronie www.bramapoznania.pl, w siedzibie organizatora: Brama Poznania ICHOT, ul. Gdańska 2 oraz w Centrum Inicjatyw Rodzinnych w dniu wydarzenia.

Foldery można pobrać ze strony www.szlaklegend.pl, odebrać w Bramie Poznania ICHOT oraz w wybranych punktach Informacji Miejskiej (IM).

Książki będzie można odebrać w Centrum Inicjatyw Rodzinnych, w Arkadii przy ul. Ratajczaka, w godzinach 12:00-17:00.

 

Dodatkowo zapraszamy do udziału w animacjach oraz spotkaniach z teatrem ilustracji Kamishibai, w którego trakcie opowiemy dwie legendy: „O założeniu Poznania” oraz „O tym, jak diabły chciały zatopić Poznań”. Spotkania odbędą się w PCŚ-CIR, w godzinach 13:00-16:00.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.bramapoznania.pl.

 

 

 

 

 

 

Noc Muzeów na ekspozycji Bramy Poznania

 

Noc Muzeów w Bramie Poznania zaczynamy o godz. 17:00 18 maja, a kończymy o 01:00. Wstęp na ekspozycję będzie możliwy na podstawie bezpłatnego biletu przygotowanego specjalnie na Noc Muzeów 2019. Bilety będą wydawane w holu budynku głównego Bramy Poznania w  godzinach trwania wydarzenia. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji wejściówki.

 

Ostatnie wejście na ekspozycję na godzinę przed czasem zakończenia wydarzenia.

 

UWAGA!

Kolejka po bilety będzie formowana przed wejściem do budynku od strony ul. Gdańskiej. Wyjście z Bramy Poznania będzie możliwe tylko poprzez Śluzę Katedralną na Ostrów Tumski.

 

 

Muzeum Utracone

 

Tegoroczne Muzeum Utracone odbywać się będzie pod hasłem: NAJCENNIEJSZE DZIEŁA UTRACONE I ODZYSKANE. Poznań jest jednym z sześciu miast, w których odbędą się pokazy. Muzeum Utracone to multimedialny, kulturalny i edukacyjny projekt, który propaguje wiedzę o utraconych działach sztuki i kultury w Polsce. Projekt przywraca pamięć i pozwala na mentalne odzyskanie utraconego dziedzictwa narodowego.

 

Informacje praktyczne:

Miejsce: fasada budynku Bramy Poznania, ul. Gdańska 2.

Godz. 21:00: oficjalne otwarcie jubileuszowej, 10 edycji Muzeum Utraconego.

W godz. 21:30 do 1:00 projekcja filmu w ramach Muzeum Utraconego pod hasłem NAJCENNIEJSZE DZIEŁA UTRACONE I ODZYSKANE.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Bilety on-line
English Version