Rozwiń sub menu
Nabór na warsztaty perfumiarskie – zapisz się!

Czym pachnie Poznań? Na te pytania próbowali odpowiedzieć sobie uczestnicy pokazu perfumiarskiego, odbywającego się w trakcie Wielkiej Majówki w Bramie Poznania. Spotkanie było wprowadzeniem do cyklu warsztatów, które rozpoczną się pod koniec maja i będą gratką dla miłośników pachnideł, chemii, botaniki i entuzjastów poznańskiej historii. Nie trzeba jednak być specjalistą z którejkolwiek z tych dziedzin – wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy będzie można się dowiedzieć podczas warsztatów.

 

Jedną z technik, której użyją warsztatowicze podczas kilkumiesięcznego cyklu tworzenia unikanych zapachów odtwarzających specyficznie pachnące miejsca Traktu Cesarsko-Królewskiego będzie metoda enflorażu (franc.: l’enfleurage). Stworzona zostanie linia perfum „Trakt”, unikalna pamiątka z Poznania, a uczestnicy warsztatów będą mieć okazję do samodzielnego stworzenia prawdziwych perfum, które pachnieć mogą wszystkim tym, co wyczują ich nosy.

 

Zapewniamy wszystkie materiały niezbędne do stworzenia perfum, oczywiście oprócz wybieranych przez uczestników zapachów. Tutaj wszystko zależeć będzie od Waszej wyobraźni i inwencji.

 

Informacje praktyczne:

  • Zapisy na warsztaty trwają do 17 maja 2015,
  • Formularze naboru: TUTAJ na naszym Facebooku, w punkcie informacji Bramy Poznania, a także w Cafe la Ruina i w kwiaciarni Tamaryszek na Śródce oraz w punkcie informacji Centrum Kultury Zamek.
  • Wypełniony formularz można zostawić w miejscu, w którym się go pobrało, lub dostarczyć do Bramy Poznania, na ul. Gdańską 2. Można też wysłać go na adres: perfumy@bramapoznania.pl

 

Uwaga: Liczba uczestników jest ograniczona – możemy przyjąć 10 osób. O przyjęciu decydować będą wypisane przez Was motywacje, dlaczego chcecie wziąć udział w tym projekcie.

 

Rozstrzygnięcie naboru nastąpi 20 maja br. O wynikach powiadomimy telefonicznie lub mailowo.

Bilety on-line
English Version