Rozwiń sub menu
MILONGA EN LA PUENTE: Ocho Pasos – festiwal tanga

 

 

Idea zorganizowania pierwszego festiwalu tanga w stolicy Wielkopolski zrodziła się jeszcze w 2014 roku. Swoją nazwą nawiązuje do miejsca, gdzie odbywały się dotychczasowe edycje – Teatru Ósmego Dnia, jak i do tzw. veredy del tango – ośmiu kroków „podstawowych” w tangu. W czasie kolejnych lat i kolejnych edycji na festiwalu pojawili się tak znakomici nauczyciele jak: Joh Cabrera, Geraldine Rojas, Ezequiel Paludi, Eleonora Rosaminer, Adrian Anibal Heim, Maria Tsiatsiani, Leandro Palou, Brigita Rodriguez, Carlos Rodriguez, Anita Escobar, Adrian Luppi. Muzykę na żywo wykonywali: Bandonegro Tango Orquesta i Ariel Ramirez Quinteto. Przez salę teatralną i sale warsztatowe przewinęły się setki tancerzy zarówno z Poznania, okolic, całej Polski i zagranicy. Ostatnią edycję festiwalu wzbogaciła premiera spektaklu „Argentyna” i powstanie Teatru Tanga.

 

Co przygotowujemy na 5. jubileuszową edycję? Dwie znakomite pary nauczycieli i warsztaty dla zaawansowanych tancerzy, specjalne warsztaty od podstaw z nami, muzyczno-taneczny tango show na Dzień Kobiet, milongi z muzyką na żywo i pokazami. A to wszystko już po raz piąty w Poznaniu!

 

Zapraszamy Was serdecznie na milongi festiwalowe w czasie jubileuszowej 5. edycji Ocho Pasos w Poznaniu!
Przedstawiamy wyjątkowe miejsca i DJów. Na Ocho Pasos w tym roku zatańczymy na scenie teatralnej, na moście (!) i w Casa Buena Academia del Tango.

 

9 MARCA 2019
17:00 – 19:00 MILONGA EN LA PUENTE –  Brama Poznania (kładka), ul. Gdańska 2, DJ Anna Hardy 

WSTĘP WOLNY! 

Prosimy o zabranie butów do tańca na zmianę!

Milonga en la puente jest darmowa!

Bilety on-line
English Version