Rozwiń sub menu
Lato 2019 Poniedziałki w Bramie Poznania

 

 

Poniedziałki w Bramie Poznania – bezpłatne warsztaty dla dzieci na zapisy indywidualne w czasie wakacji.

 

 

Zapraszamy do spędzenia z nami poniedziałkowych przedpołudni. Można zapisać się na pojedyncze lub na wszystkie zajęcia.

 

Odbiorcy: dzieci w wieku 7-12 lat

Miejsce: sala warsztatowa w Bramie Poznania, łąka nad Cybiną, Ostrów Tumski

Koszt: bezpłatne

Zapisy: poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony poniżej. Wypełniony formularz prosimy przesłać na adres edukacja@bramapoznania.pl Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia.

Uwaga: Spotykamy się z grupą w holu głównym Bramy Poznania. Opiekunowie/ki mogą poczekać na uczestników/czki warsztatów w holu głównym. Ponieważ w poniedziałki Brama Poznania jest zamknięta dla zwiedzających, nie ma możliwości zwiedzania ekspozycji/Ostrowa Tumskiego z audioprzewodnikiem w tym dniu.

 

 

Harmonogram zajęć:

 

 

 

Zaklęte w herbie

Brak wolnych miejsc!

 

Skąd się wzięły herby i co przedstawiały? Dlaczego były ważne w czasach średniowiecznych? Warsztaty będą okazją do poznania herbów związanych z Ostrowem Tumskim, Poznaniem i jego okolicą. Poznamy historie, o których przypominają i zaprojektujemy własne znaki herbowe.

Termin: 1 lipca 2019 r. godz. 11.00 – 13.00

 

 

 

Barwna plama

Brak wolnych miejsc!

 

Czym jest kolor i skąd się bierze? Jak powstają naturalne barwniki? Czy kolory mają jakieś ukryte znaczenie i mogą wpływać na nasz nastrój? Przekonamy się na zajęciach, w trakcie których poeksperymentujemy z kolorami i wcielimy się w rolę barwnych artystów.

Termin: 8 lipca 2019 r. godz. 11.00 – 13.00

 

 

 

Zwierzęta znad Cybiny

Brak wolnych miejsc!

 

Jak wygląda życie nad Cybiną? Jakie zwierzaki zamieszkują rzekę i jej brzegi? W trakcie zajęć poznamy rzecznych mieszkańców, stworzymy własne postaci zwierząt i ożywimy je, wykorzystując techniki teatru animacji.

Termin: 15 lipca 2019 r. godz. 11.00 – 13.00

 

 

 

Przygoda z kamishibai

Brak wolnych miejsc!

 

Skąd pochodzi i czym jest kamishibai? Co ma wspólnego z teatrem, drewnianą skrzynką i snuciem opowieści? Na zajęciach nie tylko rozwikłamy jego tajemnice, ale też stworzymy własny. Kamishibai nie będzie miał przed nami tajemnic!

Termin: 22 lipca 2019 r. godz. 11.00 – 13.00

 

 

 

Z głową w chmurach

Brak wolnych miejsc!

 

Cirrus, stratus, cumulus – brzmi zagadkowo? Na warsztatach wnikliwie spojrzymy w niebo i rozszyfrujemy, co oznaczają te nazwy. Kto wie, może nawet nauczymy się przepowiadać pogodę? Sprawdźcie sami i wspólnie spędźmy czas z głową w chmurach!

Termin: 29 lipca 2019 r. godz. 11.00 – 13.00

 

 

 

Wikingowie

Brak wolnych miejsc!

 

Czy nosili nakrycia głowy z olbrzymimi rogami? Czy dodarli do Ameryki przed Krzysztofem Kolumbem? A może zawitali na poznańską wyspę? Warsztaty będą okazją do obalenia mitów o Wikingach i do poznania ich niesamowitych wynalazków i odkryć, których dokonali.

Termin: 5 sierpnia 2019 r. godz. 11.00 – 13.00

 

 

Bilety on-line
English Version