Rozwiń sub menu
Weekend jubileuszowy

Program wydarzeń na ekspozycji Bramy Poznania 16 i 17 kwietnia

Oprowadzanie po ekspozycji Bramy Poznania

 • 11:00 Oprowadzanie po ekspozycji dla rodzin z dziećmi i dziadków z wnukami w ramach akcji Karawana opowieści, bezpłatnie
 • 12:00 Oprowadzanie tematyczne po ekspozycji Początki Polski. Wycieczka Jubileuszowa, bilet w specjalnej cenie 8 zł / os.
 • 13:00 Oprowadzania tematyczne po ekspozycji dla seniorów Początki Polski. Wycieczka Jubileuszowa, bilet w specjalnej cenie 8 zł / os.
 • 14:00 Oprowadzanie tematyczne po ekspozycji Początki Polski. Wycieczka Jubileuszowa, bilet w specjalnej cenie 8 zł / os.
 • 15:00 Oprowadzanie po ekspozycji dla rodzin z dziećmi i dziadków z wnukami w ramach akcji Karawana opowieści, bezpłatnie
 • 16:00 Oprowadzanie tematyczne po ekspozycji dla obcokrajowców (j. angielski) Reach out to heritage, bilet w specjalnej cenie 8 zł / os.
 • 16:00 Wycieczka Powiedz, tej! Mieszko, był O.K.?, w cenie 2,5 zł – bilet ulgowy, 3,5 zł – bilet zwykły.

 

Oprowadzanie tematyczne po ekspozycji Początki Polski. Wycieczka Jubileuszowa

Brama Poznania zaprasza na tematyczne zwiedzanie ekspozycji z oprowadzaniem. Goście będą mieli okazję poznać nowoczesną, interaktywną ekspozycję, w towarzystwie przewodnika. Opowie on o początkach Polski i przełomowej decyzji księcia Mieszka I o przyjęciu chrztu oraz jego długofalowych skutkach. Przewodnik pokaże również, jak wykorzystywać multimedia i audioprzewodnik. Zaskakujące połączenie tradycyjnych elementów zwiedzania z nowoczesnymi urządzeniami zapewni wiele wrażeń i pobudzi wyobraźnię.

16.04. i 17.04. o g. 13:00 odbędzie się specjalne oprowadzanie tematyczne po ekspozycji dla seniorek i seniorów, uwzględniające szczególne potrzeby tej grupy odbiorców.

Oprowadzanie po ekspozycji dla rodzin z dziećmi i dziadków z wnukami w ramach akcji Karawana opowieści

Na ekspozycji w Bramie Poznania spotkacie wyjątkowych przewodników – Seniorki i Seniorów. Wspólnie z nimi zwiedzicie salę Gród i Woda, a przy okazji wysłuchacie 7 opowieści o piastowskim grodzie, jego pierwszych władcach i mieszkańcach oraz wyjątkowych wydarzeniach. Szczególnie serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków z wnuczętami. Opiekunowie również uczestniczą w oprowadzaniu.

 

Oprowadzanie tematyczne po ekspozycji dla obcokrajowców (j. angielski) Reach out to heritage

Ostów Tumski jest kolebką polskiej państwowości. Poznanie go pozwala zrozumieć późniejszej losy całego kraju.  Historię wyspy katedralnej tworzyli ludzie, którzy – podobnie jak my dzisiaj – stawali przed wyzwaniami i szansami, a ich decyzje i postawy ukształtowały historię Poznania i Polski.

W niecodzienną podróż przez ponad tysiąc lat dziejów poznańskiej wyspy katedralnej zabierze Państwa przewodnik biegle władający językiem angielskim.

„Powiedz, tej! Mieszko, było O.K.?”

Mieszko. Poznaniak. Książę we własnej postaci stanie przed Wami i odpowie na Wasze pytania.
Ciekawi Was jego życie prywatne?
Interesują Was jego zabiegi polityczne i dyplomatycznie?
Jak udało mu się odnieść sukces i zrealizować cel?
Przyjdź na spotkanie. Przygotuj pytanie. Możesz je nawet przesłać mailem.

Spacer i wywiad z Mieszkiem po Ostrowie Tumskim z wejściem do katedry i zwiedzaniem podziemi (wejście do katedry biletowane: 2,5 zł – bilet ulgowy oraz 3,5 zł bilet normalny).

 

Informacje praktyczne:

 • Liczba miejsc ograniczona, na oprowadzanie obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem telefonu 61 647 76 34
 • Zapisy ruszają od 29.03.
 • Zakup biletów tylko w kasach Bramy Poznania w dniu realizacji usługi max. 20 min. przed godziną rozpoczęcia zwiedzania.
 • Na oprowadzanie z cyklu Karawana opowieści zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5-10 lat; czas trwania: 60 min.
 • Na oprowadzanie Początki Polski. Wycieczka jubileuszowa oraz Reach out to heritage zapraszamy osoby w wieku powyżej 13 lat; czas trwania: 75 min.
 • Na wycieczkę Powiedz, tej! Mieszko, był O.K.? nie obowiązują zapisy; spotkanie o godzinie 16:00 16 i 17 kwietnia pod Śluzą Katedralną. Czas trwania wycieczki: do 90 minut. Koszt wstępu do Katedry – bilety do kupienia na miejscu w cenie: 2,5 zł bilet ulgowy; 3,5 zł za bilet normalny.

 

 

 

Spacer i wywiad z Mieszkiem po Ostrowie Tumskim z wejściem do katedry i zwiedzaniem podziemi.

 • Przyjdź na spotkanie. Przygotuj pytanie. Możesz je nawet przesłać mailem.
 • 16 kwietnia godz. 16.00
 • 17 kwietnia godz. 16.00
 • Start: Brama Poznania (Śluza Katedralna – ul. Dziekańska)
 • Wejście do katedry biletowane: 2,5 zł – bilet ulgowy oraz 3,5 zł bilet normalny.

 

 

fot. Ł. Gdak

fot. Ł. Gdak

Bilety on-line
English Version