Rozwiń sub menu
DZIEDZICTWO 966

966. Władza. Wiara. Wspólnota. Natura. Sztuka. Dziedzictwo niekonwencjonalne. Hasła te przyświecają Bramie Poznania w organizacji jubileuszowego, całorocznego programu wydarzeń związanych z rocznicą przyjęcia chrztu. Nowe spojrzenie na dziedzictwo. Już nie tylko zabytki i wielkie historie, ale również obrazy z codziennego życia mieszkańców. Co ich zajmowało, co bawiło, jak radzono sobie z warunkami, które następowały.

W ramach całorocznego programu „Dziedzictwo 966”, w odsłonach co dwa miesiące Brama Poznania zaprasza na wydarzenia związane z życiem ludzi, mieszkańców dawnych i współczesnych grodów, władców i królów, osobistości, ale także przyrody i sztuki.

Nawiązujemy do świetności poznańskiego grodu, starając się odpowiedzieć na pytania, jak dawne czasy wpływają na to, co dzieje się teraz i co dziać się będzie jutro. Interpretacja dziedzictwa, która zakłada sprowokowanie odbiorcy do refleksji na temat swoich dziejów i korzeni, ujawni się w organizowanych warsztatach, pokazach artystycznych, niecodziennych wystawach i koncertach. Jak to mamy w zwyczaju w Bramie Poznania, trudne tematy próbujemy rozwikłać w sposób dostępny dla wszystkich – zarówno tych, którzy żyją historią na co dzień, jak i tych pozornie niezainteresowanych.

 

 

 

 

 

Do pobrania:

 

 

Bilety on-line
English Version