Rozwiń sub menu
Europejskie Dni Dziedzictwa w Bramie Poznania

W ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy na szereg wydarzeń w Bramie Poznania. W programie warsztaty i oprowadzania tematyczne po Ekspozycji Głównej. Szczegółowy harmonogram poniżej.

 

Rattanowe plecionki – warsztat plecionkarski dla dorosłych

Chcecie wprowadzić do swojego domu trochę natury? W ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy do wypróbowania sił w jednym z najstarszych rzemiosł – plecionkarstwie.
W trakcie warsztatów będziecie mieć okazję wypleść z rattanu własny kosz na owoce.

 

Odbiorcy: osoby dorosłe powyżej 18 roku życia

Termin: 7.09.2019 r. godz. 10:30

Czas trwania: 3 godziny

Miejsce: sala warsztatowa w Bramie Poznania

Koszt: bezpłatne

Zapisy: Chęć udziału w zajęciach należy wcześniej zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@bramapoznania.pl Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu od organizatora potwierdzenia drogą mailową.

 

 

 

 

Ostrów Tumski: tu się Polska zaczęła – oprowadzanie tematyczne

Tematem przewodnim wycieczki jest Chrzest Polski jako wynik odważnej, dalekowzrocznej decyzji księcia Mieszka I, a także jego dalekie konsekwencje i znaczenie symboliczne dla przyszłych pokoleń w czasach walki o przetrwanie narodu. Tak jak w kierowaniu państwem tak i w życiu każdego człowieka los wymaga czasem podjęcia decyzji o charakterze przełomowym, która pozwoli otworzyć się na nowe pespektywy rozwoju. Mieszko jako kontynuator dzieła swych poprzedników nie mógł traktować tradycji jako balastu uniemożliwiającego dokonania właściwych wyborów. Musiał potraktować ją jako fundament i bazę swojego państwa. Nierzadko trzeba wziąć na siebie odpowiedzialność  za działania konieczne, ale niepopularne i mogące rodzić niezadowolenie, a nawet opór. Czasem trzeba dokonać dużych zmian by zachować to co najcenniejsze.

 

Odbiorcy: osoby dorosłe

Termin: 14.09.2019 r. godz. 17:00

Miejsce: Ekspozycja Główna Bramy Poznania

Koszt: bezpłatne

Zapisy: tel. 61 647 7634

 

 

Wielkopolanie na drodze ku Niepodległej – oprowadzanie tematyczne

Oprowadzanie tematyczne, przygotowane w związku z rocznicą 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego, dotyczy prezentacji na ekspozycji fascynujących dziejów zmagań Wielkopolan o odzyskanie utraconego państwa i własnej godności. W czasie jego trwania przewodnik przybliży strategie  XIX-wiecznych mieszkańców Poznańskiego, którzy, nie stroniąc od udziału w walce zbrojnej, budowali przede wszystkim silne fundamenty społeczne pod przyszłą Niepodległość.

 

Odbiorcy: osoby dorosłe

Termin: 15.09.2019 r. godz. 17:00

Miejsce: Ekspozycja Główna Bramy Poznania

Koszt: bezpłatne

Zapisy: tel. 61 647 7634

 

 

Fot. Łukasz Gdak

Fot. Łukasz Gdak

Bilety on-line
English Version