Rozwiń sub menu
heresong/tupieśń Cybina || koncert

 

 

„heresong/tupieśń Cybina” – czyli kompozycja site specific na głosy, przestrzeń i niezaplanowane mikrodrżenia pomiędzy nimi.

 

Koncepcja „heresong” powstała kilka lat temu i wyznacza pewną ogólną ideę percypowania otaczającego nas pejzażu dźwiękowego i świadomego, twórczego uczestniczenia w nim.

 

W „heresong” spotykają się dwie siły – zakomponowana forma dźwiękowa, wykorzystująca „surowy”, nienagłośniony głos ludzki i wielowarstwowa tkanka dźwiękowa danego unikalnego miejsca wraz z jego indywidualnymi parametrami akustycznymi.

 

Interesują mnie maksymalne uproszczenia i naturalne dźwiękowe efekty, które można nie tylko usłyszeć uchem, ale też poczuć w ciele. Szum oddechu, głos zamknięty w ciele, głos otwarty, wpisany w ramę jednej samogłoski. Głos maleńki, na granicy oddechu i głos ostatecznie głośny. Organiczne szmery, arytmiczne chroboty przy jednoczesnym budowaniu struktury i upartym dążeniu do pieśni. „tupieśni”.

 

W „tupieśni” dedykowanej rzece Cybinie będą wspierały mnie 4 wspaniałe głosy należące do: Martyny Gibes, Malwiny Paszek, Luizy Raczyło i Dominiki Szelążek.

 

– Paulina Miu

 

 

Informacje praktyczne:

 

Koncert Rzeczny

Paulina Miu

25 sierpnia, godz. 17.00; Amfiteatr nad Cybiną

Wstęp wolny!

Bilety on-line
English Version