Rozwiń sub menu
Fest Fyrtel
 

 

 

 

Wyspy nieznane

 

Warszawa ma Pragę, Kraków – Kleparz, Wrocław – Nadodrze, Gdańsk – Wrzeszcz. A Poznań? Dzielnice śródmiejskie położone poza ścisłymi centrami miast są jak białe plamy na mapie, puste kartki w przewodniku. W natłoku miejskich atrakcji nie starczyło dla nich miejsca na liście TOP 10. Czy słusznie?

 

Próby zaznajomienia się z miastem często kończą na granicach centrum. Owszem – spacer głównymi szlakami turystycznymi daje szansę na bliski kontakt z duchem miejsca, warto jednak pójść o krok dalej i zagłębić się w kwartały wielkomiejskich XIX-wiecznych kamienic.
Na tle polskich miast Poznań ma pod tym względem wyjątkowo dużo do zaoferowania. Jeżyce, Wilda i Łazarz to śródmiejskie dzielnice z własną historią, tożsamością i specyfiką. Choć z pozoru bardzo do siebie podobne, różnią się osobowością i charakterem. To właśnie one znakomicie uzupełniają wizerunek miasta. Bliskie spotkanie z Poznaniem? Obowiązkowo z wizytą na Jeżycach, Wildzie i Łazarzu!

 

 

 

Autentyczne i lokalne

 

Jak najdalej od komercyjnych wycieczek i zatłoczonych szlaków – to credo wszystkich, którzy lubią podróżować alternatywnie. Dla nich atrakcją jest poszukiwanie świata autentycznego, a nie wykreowanego na potrzeby zwiedzających. Bardziej niż najpiękniej wyremontowana fasada interesuje ich to, co mieści się za kulisami. Cel swoich poszukiwań znajdą w śródmiejskich dzielnicach.

 

Nikt tu niczego nie udaje i nie robi na pokaz. Życie toczy się lokalnie, niepowtarzalnie i autentycznie. W zabytkowym otoczeniu, przy kawie i ciastku w miejscowej kawiarni, na zakupach na dzielnicowym rynku można odkryć wyjątkowe atrakcje, które dają możliwość zapoznania się z prawdziwym obliczem miasta.

 

 

 

Fest Fyrtel

 

Projekt Fest Fyrtel ma na celu poznanie i zdefiniowanie charakteru poznańskich dzielnic śródmiejskich – tego, co w nich wyjątkowe i niepowtarzalne. Składa się on z cyklu warsztatów z udziałem lokalnej społeczności. Któż bowiem lepiej od niej zna specyfikę swojego fyrtla?

 

Czym Jeżyce różnią się od Łazarza i Wildy? Jakie są Jeżyce i o czym opowiadają? Czym mogą urzec i zapisać się w pamięci turysty? Jakie wyjątkowe jeżyckie miejsca warto pokazać? To tylko niektóre z pytań, które postawimy podczas planowanych spotkań warsztatowych. Efektem projektu będzie szlak prezentujący największe atrakcje Jeżyc.

 

 

Terminy spotkań:

  • 21.03.2017
  • 6.04.2017
  • 27.04.2017
  • 11.05.2017
  • 25.05.2017

 

Miejsce: Centrum Amarant, ul. Słowackiego 19

Start: 17.00

 

Na wszystkie spotkania wstęp wolny. Do projektu można włączyć się na każdym etapie.

 

Szczegóły: www.facebook.com/festfyrtel/

Bilety on-line
English Version