open sub menu
Wycieczki z przewodnikiem po Ostrowie Tumskim
Zapraszamy do udziału w wycieczkach z przewodnikiem po Ostrowie Tumskim i katedrze. Prezentowane podczas spaceru opowieści trudno znaleźć w przewodnikach… Specjalnie wyselekcjonowane i dobrane historie ukazują zupełnie nowe i zaskakujące oblicze katedralnej wyspy.

Przepis na sukces. Wycieczka słodko-gorzka.
Po Ostrowie Tumskim krążą duchy z przeszłości i w sekrecie zdradzają na ucho turystom przepisy na sukces. Nie robią tego jednak bezinteresownie. Najpierw nakłaniają wszystkich, aby spróbowali wczuć się w ich rolę i przekonać się, że droga do sukcesu jest słodka, ale czasem bywa też i gorzka.
Postaw się na miejscu Mieszka I. Zastanów się jak byś postąpił będąc w jego skórze? Przekonaj się jak wielkim wyzwaniem dla Dąbrówki była podróż z Pragi do Poznania. Każda z napotkanych podczas wycieczki postaci osiągnęła zamierzony cel określoną metodą. Która z nich przynosi najlepsze efekty? Może metoda „szybkiego awansu” Łukasza Górki, a może metoda „na współpracę” Przemysła II?
P.S. Stoisz przed wielkim wyzwaniem? Nie poddawaj się! Teraz Twoja kolej na osiągnięcie sukcesu! Korzystaj z przepisów – wszystkie mają bezterminowy okres przydatności.
Czas trwania wycieczki: 75 min

 

 

fot. Ł. Gdak
fot. Ł. Gdak
fot. Ł. Gdak
fot. Ł. Gdak

Jesteśmy w kontakcie. Wycieczka pod wysokim napięciem.

Ostrów Tumski to wielkie muzeum. W dodatku nietypowe: pod chmurką, bez ścian i z możliwością dotykania eksponatów! Tu można być w bliskim kontakcie z zabytkami! Niezbędne będą do tego jednak białe rękawiczki. Poczujesz się jak koneser sztuki, który bierze do rąk cenne obiekty. Przekonaj się jak ciężkie są wrota Śluzy Katedralnej, przyłóż własną dłoń do odcisków palców średniowiecznych budowniczych katedry, dotknij dzieł sztuki z marmuru i spiżu sprzed 500 lat! W obiektach tych drzemie ogromny ładunek emocji związany z okolicznościami ich powstania. Każdy z nich ma do opowiedzenia własną historię. Kryją się za nią uniwersalne prawdy, że mimo upływu czasu świat się wciąż rządzi się tymi samymi prawami, a ludzie się nie zmienili …
P.S. Czy przeszłość wydaje ci się bardzo odległa i niezrozumiała? Myślisz że kiedyś świat i ludzie byli zupełnie inni? Nic bardziej mylnego. Przekonaj się, jak wiele masz wspólnego z historią.
Czas trwania wycieczki: 75 min

 

 

fot. Ł. Gdak
fot. Ł. Gdak
fot. Ł. Gdak
fot. Ł. Gdak

 

 

Wycieczki w godzinach gwarantowanych

We wskazanych dniach i godzinach, na zwiedzających zawsze czeka przewodnik. Wycieczki w tzw. godzinach gwarantowanych adresowane są do turystów indywidualnych (powyżej 15 roku życia). Bilety można odebrać na godzinę przed każdą wycieczką w Śluzie Katedralnej (ul. Dziekańska). Uczestnik wycieczki musi pokryć we własnym zakresie koszty wstępu do katedry (bilet ulgowy: 2,50 zł, bilet normalny: 3,50 zł). Szczegółowe informacje o zasadach uczestnictwa znajdują się w regulaminie (Załącznik: Regulamin wycieczek w godzinach gwarantowanych).

 

Najbliższe terminy:

19.07. (sobota) – 14.30 Przepis na sukces
20.07. (niedziela) – 14.30 Jesteśmy w kontakcie

26.07. (sobota) – 16.30 Przepis na sukces
27.07. (niedziela) – 16.30 Jesteśmy w kontakcie

2.08. (sobota) – 16.00 Przepis na sukces
3.08. (niedziela) – 16.00 Jesteśmy w kontakcie

9.08.  (sobota) – 16.00 Przepis na sukces
10.08. (niedziela)  – 16.00 Jesteśmy w kontakcie

16.08. (sobota) – 16.00 Przepis na sukces
17.08. (niedziela) – 16.00 Jesteśmy w kontakcie

23.08. (sobota) – 16.00 Przepis na sukces
24.08. (niedziela) – 16.00 Jesteśmy w kontakcie

30.08. (sobota) – 15.00 Przepis na sukces
31.08. (niedziela) – 15.00 Jesteśmy w kontakcie

 

 

tickets online