open sub menu
Poznańska Karta Rodziny Dużej

BRAMA POZNANIA – Stawiamy na rodziny!

W Bramie Poznania, pierwszym w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa, pracujemy wytrwale nad tym, by zasłużyć na zaszczytne miano instytucji prorodzinnej. Staramy się, by oferta programowa, a także sam budynek dawały rodzinom poczucie komfortu, zadowolenia i pożytecznie spędzonego czasu.

Ekspozycja
Brama Poznania to przede wszystkim ekspozycja. Myli się jednak ten, kto myśli, że będzie to kolejne nudne zwiedzanie pod hasłem „Nie dotykać!”. U nas jest odwrotnie: ponieważ zachęcamy i proponujemy:

 

 

Przygotowaliśmy przestrzenie stworzone z myślą o rodzinach. Znajdziemy tam stanowiska przystosowane do percepcji dzieci zarówno pod względem merytorycznym, jak i „technicznym” (np. adekwatna wysokość, wielkość). Każde stanowisko jest wyposażone w tablicę informacyjną, na której przedstawiono sposób korzystania z nośnika oraz jego zawartość merytoryczną. W salach znajdziemy także wygodne pufy, które pozwolą usiąść na chwilę i nabrać sił. W tak przygotowanych miejscach rodzice stają się przewodnikami swoich dzieci, wspólnie spędzają czas, doświadczają tego samego i… zwykle bawią się tak samo dobrze jak ich pociechy.

Audiowycieczki

W Bramie Poznania dostępne są także dwie audiowycieczki dla rodzin, czyli ścieżki zwiedzania z użyciem audioprzewodnika. W słuchawkach wybrzmi zatem głos lektora, który usprawni poruszanie się po ekspozycji oraz opowie niejedną intrygującą historię. Pierwsza audiowycieczka oprowadza po ekspozycji. Podstawą jej fabuły jest pomysł podróży w czasie: rozpoczynając audiowycieczkę, „wsiadamy” do wehikułu, który poprowadzi nas przez tysiąc lat pełnych przygód!

Druga audiowycieczka pozwoli nam rozwikłać zagadki Ostrowa Tumskiego. Wraz z audioprzewodnikiem wypożyczymy także tajemniczą torbę, w której znajdziemy: kompas, lornetkę, zeszyt ćwiczeń oraz kredki. Tak przygotowani możemy ruszać w teren. Czekające nas zadania nie będą wcale takie proste – przyda się pomoc rodzica.

Bezpłatne warsztaty dla rodzin

Cykl zajęć „Wyspa przygód” adresowany jest do rodzin z dziećmi w wieku 5–10 lat. Zajęcia o charakterze warsztatowym odbywają się przez cały rok, zawsze w wybrane soboty. Każde spotkanie to inny temat związany z dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym Ostrowa Tumskiego. Celem zajęć jest budowanie i wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólną zabawę, tworzenie i odkrywanie.

 

fot. Ł. Gdak

fot. Ł. Gdak

Udogodnienia

Na ekspozycję w Bramie Poznania możemy wjechać windą, co z pewnością ułatwi poruszanie się z wózkiem dziecięcym. Dla rodziców z maluszkami przygotowano także przewijaki. W przyjaznym otoczeniu Bramy Poznania, np. w amfiteatrze nad rzeką, możemy usiąść na leżakach, odpocząć i coś zjeść.

Karta Rodziny Dużej*

Bilet wstępu na ekspozycję: 5 zł/os.
Bilet upoważnia także do bezpłatnego udziału w audiowycieczce po Ostrowie Tumskim w ciągu 10 dni od wizyty na ekspozycji.

Bilet na audiowycieczkę po Ostrowie Tumskim: 1 zł/os.
Opłata obowiązuje w przypadku braku ważnego biletu na ekspozycję.

*Uwaga: oferta nie łączy się z innymi promocjami.

 

tickets online