Historia Ostrowa Tumskiego (prezentacja interaktywna)

July
Bractwo odkrywców
960
July
Bractwo odkrywców

Ostrów Tumski, najstarsza część Poznania, jest wyspą utworzoną przez ramiona Warty i wpadającej do niej Cybiny. Według najnowszych badań pierwszy gród istniał tu już w IX wieku. Z czasem stał się on siedzibą pierwszych władców Polski: Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego. Przestrzeń wyspy, bogata w świadectwa przeszłości, stała się naturalnym tłem dla niniejszej zabawy.

June
Przestrzeń dziedzictwa
1914
June
Przestrzeń dziedzictwa

Brama Poznania ICHOT to założenie, które łączy nowoczesny obiekt i zabytkową budowlę. To architektura kryjąca w swoim wnętrzu wiele niecodziennych widoków i fotograficznych kadrów. To w końcu miejsce, które prezentuje Ostrów Tumski z innej perspektywy.

10
April
Dziedzictwo
1980
10
April
Dziedzictwo

Zadaniem podstawowym Bramy Poznania jest takie zaprezentowanie dziedzictwa Ostrowa, by zachęcić zwiedzających do odwiedzenia wyspy i bliższego przyjrzenia się jej zabytkom. Ekspozycja odsyła do realnej przestrzeni i ma tak przygotować gości, aby zechcieli i potrafili samodzielnie poszukiwać śladów przeszłości i je interpretować. W tym celu Brama Poznania wykorzystuje najnowsze trendy wystawiennicze oraz realizować będzie profesjonalną i atrakcyjną ofertę programową, czerpiąc inspirację z najlepszych doświadczeń europejskich innych instytucji zajmujących się dziedzictwem.

tickets online