Rozwiń sub menu
eko-spacer Golem

 

 

GOLEM to projekt edukacyjno-artystyczny z dziedziny ekologii. Jego efektem końcowym będzie rzeźba-instalacja, tytułowy GOLEM. Projekt ma wyczulić nas na problemy środowiska oraz uświadomić nam jakim zagrożeniem dla natury jest człowiek.

 

Śmieci towarzyszyły człowiekowi od zawsze. Wraz z rozwojem technologii i konsumpcjonizmu, stawały się coraz większym kłopotem, na który jeszcze niedawno w ogóle nie zwracano uwagi. Produkujemy coraz więcej odpadów, nie zważając na konsekwencje. W ostatnich latach świadomość społeczeństwa rośnie, coraz więcej osób segreguje śmieci, poddaje je recyclingowi i upcyclingowi. To jednak za mało. Zaśmiecone środowisko jeszcze długo będzie problemem naszych czasów, który usilnie staramy się zbagatelizować. Często po prostu z lenistwa.

 

Projekt GOLEM pokaże jak poznaniacy na przestrzeni wieków radzili sobie z odpadami. Podczas ekologicznych spacerów artystka Justyna Paluszyńska rozwinie naszą eko-świadomość.

 

GOLEM powstanie z odpadów zebranych nad brzegami Warty i Cybiny, na terenie Ostrowa Tumskiego, które zbiorą uczestnicy eko-spacerów. Dodatkowo, artystka przedstawi część dziedzictwa kulturowego Poznania, jaką jest opowieść o sławnym golemie, który powstał z mułu i błota rzecznego oraz jego twórcy Jehudzie Loewe Ben Becalelim, żydowskim uczonym pochodzącym z Poznania.

 

SPACER EKOLOGICZNY: 22 lipca 2017r, godz. 15.00. Amfiteatr nad Cybiną, wstęp wolny!

ODSŁONIĘCIE GOLEMA: 29 lipca, godzina 20:00. Amfiteatr nad Cybiną, wstęp wolny.

ARTYSTKA: Justyna Paluszyńska

Bilety on-line
English Version