Rozwiń sub menu
Dzień Dziecka i Poznańskie Dni Rodziny w Bramie Poznania

 

Z okazji Poznańskich Dni Rodziny i Dnia Dziecka zapraszamy na animacje, zajęcia i mnóstwo dobrej zabawy w Bramie Poznania. Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalną edycję zajęć Magicznego dywanu. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 3-5 lat w podróż zaczarowanym dywanem, który zabierze nas w niezwykłe miejsca na Ostrowie Tumskim. Dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat przygotowaliśmy grę terenową na Śródce – przyda się spostrzegawczość i współpraca całej rodziny. Zapraszamy również do tworzenia razem z nami patchworkowego muralu, inspirowanego muralem śródeckim oraz na specjalne oprowadzania-niespodzianki po ekspozycji Bramy Poznania dla rodzin.

 

 

fot. Ł. Gdak
fot. Ł. Gdak
fot. Ł. Gdak
fot. Ł. Gdak
fot. Ł. Gdak
fot. Ł. Gdak
fot. Ł. Gdak
fot. Ł. Gdak

Magiczny dywan – zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 3-5 lat

 

Barwny dywan, niezwykłe postaci, przygody i bardzo stara wyspa pełna opowieści. Czego więcej potrzeba do dobrej zabawy?

 

Zapraszamy dzieci w wieku 3-5 lat wraz z opiekunami do wspólnej podróży magicznym dywanem, który potrafi przenosić w czasie oraz w różne miejsca na Ostrowie Tumskim. Wystarczy wypowiedzieć zaklęcie! Towarzyszyć nam będzie niezwykły bohater. Wspólnie udamy się do świata barwnych opowieści, które pobudzą wyobraźnię dzieci i dorosłych.

 

W trakcie zajęć dzieci zdobędą nowe umiejętności, przydatne do poznawania świata. Dla rodziców zajęcia będą okazją do aktywnego spędzenia czasu z dziećmi, a także inspiracją do zabawy edukacyjnej, wspierającej ich rozwój.

 

 

Informacje praktyczne:

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 3-5 lat

Termin: 19 maja 2018 r. godz. 10.30 i 12.00, opis zajęć poniżej

Miejsce: Ostrów Tumski

Koszt: bezpłatne. Udział w zajęciach należy wcześniej zgłosić za pośrednictwem maila edukacja@bramapoznania.pl lub telefonicznie 61 647 7625. W mailu prosimy podać następujące informacje: tytuł i godzinę zajęć, imię i nazwisko opiekuna, wiek dziecka, liczbę dzieci, liczbę uczestników dorosłych.

 

 

Pod stopami

 

19 maja 2018 r., godz. 10.30 i 12.00

 

Co się kryje pod naszymi stopami, głęboko w ziemi? Skąd się bierze woda i prąd w naszych domach? Magiczny dywan wyrusza na niezwykłą wyprawę do wnętrza ziemi. Może uda nam się także odnaleźć dawno zakopany skarb?

Zajęcia odbywają się w terenie na Ostrowie Tumskim. Spotykamy się na placu przed katedrą.

 

 

fot. Ł. Gdak

fot. Ł. Gdak

 

 

Mural na agrafkach – animacje z okazji Dnia Dziecka

 

Wzorzyste materiały, kolorowe filce, eleganckie tasiemki, ogromne płótno rozciągnięte na ramie i agrafki. Czy uda nam się stworzyć z tego patchworkowy mural? Przekonajcie się sami i razem z nami zostańcie twórcami jedynego w swoim rodzaju dzieła, inspirowanego śródeckim muralem!

 

Informacje praktyczne:

Odbiorcy: bez ograniczeń

Termin: 2 czerwca 2018 r., godz. 12.00 – 16.00

Miejsce: przestrzeń przed wejściem głównym do Bramy Poznania

Koszt: bezpłatne, wstęp wolny

 

 

fot. Ł. Gdak

fot. Ł. Gdak

 

 

Wytęż wzrok – gra terenowa dla rodzin z okazji Dnia Dziecka

 

Ile kotów schowało się na Śródce? Kogo można wypatrzeć na śródeckim muralu? Jakie drzewo rośnie przy ul. Bydgoskiej? Wytężcie wzrok, sprawdźcie swoją spostrzegawczość i weźcie udział w naszej grze terenowej na Śródce. Dobra zabawa dla całej rodziny gwarantowana!

 

Informacje praktyczne:

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat

Termin: 2 czerwca 2018 r., godz. 12.00 – 16.00

Miejsce: Śródka

Początek gry: przed wejściem głównym do budynku Bramy Poznania

Koszt: bezpłatne, wstęp wolny

 

 

fot. Ł. Gdak

fot. Ł. Gdak

 

 

Rodzinne oprowadzania

Całe rodziny zapraszamy na specjalne oprowadzania z przewodnikiem po ekspozycji Bramy Poznania. Przygotowaliśmy dwa tematy: Poszukiwacze skarbów oraz Oprowadzanie-niespodzianka.

 

 

fot. Ł. Gdak

fot. Ł. Gdak

 

 

Oprowadzenie-niespodzianka

 

Zapraszamy na niezwykłe oprowadzanie – niespodziankę z przewodnikiem po naszej ekspozycji, dedykowane rodzinom z dziećmi w wieku 5-8 lat. Podczas zwiedzania poznamy Ostrów Tumski z innej, niż do tej pory, strony. Czeka nas wspaniała podróż przez wieki!

 

Informacje praktyczne:

Odbiorcy: dziećmi w wieku 5-8 lat z opiekunami

Termin: 20 maja 2018 r. i 27 maja 2018 r., godz. 11.00

Koszt: bezpłatne, zapisy pod numerem telefonu 61 647 7634

 

 

Poszukiwacze skarbów

 

Czas na prawdziwą przygodę! Poszukiwacze skarbów przybywajcie na Ostrów Tumski! Podczas wspólnej wyprawy poznamy dzieje niezwykłej wyspy pełnej skarbów i to w samym sercu Poznania. Dzięki naszym odkryciom dowiemy się, jak na przestrzeni wieków żyli tu ludzie. Sprawdzimy, czy w grodzie było prawdziwe złoto? Poznamy historię niezwykłej skrzyni i tajemniczego miecza. Zbadamy co kryją podziemia poznańskiej katedry. Na koniec odpowiemy sobie na pytanie, czy można zostać zawodowym poszukiwaczem skarbów? Te i wiele innych tajemnic czeka na Was w Bramie Poznania!

 

Informacje praktyczne:

Odbiorcy: dziećmi w wieku 5-8 lat z opiekunami

Termin: 2 czerwca 2018 r. godz. 11.00

Koszt: bezpłatne, zapisy pod numerem telefonu 61 647 7634

 

 

Harmonogram Poznańskich Dni Rodziny w Bramie Poznania

 

19 maja, sobota

10.30 – Magiczny dywan – zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 3-5 lat (temat: Pod stopami) / bezpłatne, obowiązują zapisy

12.00 – Magiczny dywan – zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 3-5 lat (temat: Pod stopami) / bezpłatne, obowiązują zapisy

 

20 maja, niedziela

11.00 – Oprowadzanie-niespodzianka dla rodzin z dziećmi w wieku 5-8 lat po ekspozycji Bramy Poznania / bezpłatne, obowiązują zapisy

 

27 maja, niedziela

11.00 – Oprowadzanie-niespodzianka dla rodzin z dziećmi w wieku 5-8 lat po ekspozycji Bramy Poznania / bezpłatne, obowiązują zapisy

 

2 czerwca, sobota / Dzień Dziecka

11.00 – Poszukiwacze skarbów – oprowadzanie dla rodzin z dziećmi w wieku 5-8 lat po ekspozycji Bramy Poznania / bezpłatne, obowiązują zapisy

12.00 – 16.00 – „Wytęż wzrok” – gra terenowa dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat / bezpłatne, wstęp wolny

12.00 – 16.00 – „Mural na agrafkach” – animacje dla dzieci / bezpłatne, wstęp wolny

Bilety on-line
English Version