Rozwiń sub menu
DNI TWIERDZY POZNAŃ

„Twierdza Ostrów Tumski” – zwiedzanie Bramy Poznania i spacer po Ostrowie Tumskim.

 

Brama Poznania to miejsce opowiadające za pomocą ekspozycji oraz realizowanej oferty programowej, o losach (historycznych i współczesnych) Ostrowa Tumskiego i o znaczeniu, jakie miejsce to ma dla tożsamości współczesnych Polaków.

 

Częścią Bramy Poznania – obok nowoczesnego budynku przy ulicy Gdańskiej – jest także gmach zachodniego przyczółka Śluzy Katedralnej (Jazu Katedralnego). Ten pochodzący z 1838 roku zabytek forteczny to jedna z najstarszych pozostałości, i jeden z niewielu zachowanych hydrotechnicznych obiektów poznańskiej Twierdzy. Przebieg pieszej kładki, łączącej główny budynek Bramy Poznania i przyczółek Śluzy, odwzorowuje przebieg dawnego mostu fortecznego.

 

Budynek Śluzy Katedralnej stanowi przestrzeń dla wystaw czasowych Bramy Poznania, a ponadto, jako jeden z lepiej zachowanych zabytków fortecznych w Poznaniu – przyciąga miłośników architektury militarnej. Zwiedzanie jest bezpłatne, możliwe w godzinach pracy Bramy.

 

Z okazji Dni Twierdzy, zapraszamy do zapoznania się nie tylko ze Śluzą Katedralną i Ekspozycją Główną Bramy Poznania, ale także na spacer w przestrzeni Ostrowa Tumskiego śladami dawnych umocnień. Zwiedzanie Ekspozycji i spacer po Ostrowie połączone są w ramach jednej, około półtoragodzinnej wycieczki w towarzystwie przewodnika.

 

TERMINY WYCIECZEK:

26.08, godz. 12:00

26.08, godz. 16:00

27.08, godz. 12:00

27.08 godz. 16:00

 

ZAPISY NA WYCIECZKI: obowiązują bezpłatne wejściówki. Prosimy o zapisy telefoniczne pod numerem 61 647 7634 lub osobiście w Bramie Poznania w Punkcie Informacji.

 

START WYCIECZEK: Hol Główny Bramy Poznania (Poznań, ul. Gdańska 2)

 

CZAS TRWANIA WYCIECZKI: Około 1,5 godziny

 

ŚLUZA KATEDRALNA OTWARTA W GODZINACH FUNKCJONOWANIA BRAMY POZNANIA (w weekend – 10:00 – 19:00)

Bilety on-line
English Version