Rozwiń sub menu
Nasze publikacje

Zapraszamy do zapoznania się z tytułami wydawanymi w Bramie Poznania. Aby poznać szczegóły, prosimy o wybranie odpowiedniej publikacji po lewej stronie.

 

 

DZIKHI BIT 2019 [PL] 

 

 

fot. Ł. Gdak

fot. Ł. Gdak

 

 

DZIKHI BIT — piszemy o wszystkim, co związane z dziedzictwem naszego miasta, jego interpretacją, kulturą, która nas określa, i historią, która stanowi o naszej tożsamości. Robimy to z perspektywy Bramy Poznania i Traktu Królewsko-Cesarskiego. 

 

 

DZIKHI BIT [ENG]

 

We write about everything relating to the heritage of our city, its interpretation, culture which defines us and history which constitutes our identity. We do this from the perspective of Porta Posnania and the Royal-Imperial Route.

 

 

 

Pomnik Historii – Historia w Pomniku

 

 

 

 

 

 

„Publikacja Pomnik Historii – Historia w Pomniku”, ukazała się z okazji jubileuszu 10-lecia nadania historycznemu zespołowi miasta Poznania tytułu Pomnika Historii.    

 

 

Trzeba by jeszcze powiedzieć cz. 2. Z Archiwum Społecznego Śródki.

 

 

fot. Ł. Gdak

fot. Ł. Gdak

 

 

„Trzeba by jeszcze powiedzieć cz.2. Z Archiwum Społecznego Śródki” prezentuje kolejną porcję historii z bliższej i dalszej przeszłości Śródki: opowieści jej mieszkańców i zdjęcia z ich prywatnych albumów.

 

 

Z klocków – użytecznik 

 

 

 

 

 

 

Jak poukładać miasto?  

Fascynujące, zaskakujące, trochę śmieszne, trochę poważne – tak może wyglądać poznawanie krajobrazu miasta i dziedzictwa. Krajobraz wokół nas może być inspiracją do zabawy, niezwykłych poszukiwań, twórczych działań, artystycznych eksperymentów czy konstruktorskich wyzwań. Ale przede wszystkim krajobraz to nasze wspólne dobro, o które warto zadbać.

 

 

Odbiorcy instytucji kultury

 

 

 

 

 

 

 

Nowa seria publikacji poświęcona będzie różnym odbiorcom instytucji kultury. Artykuły w niej zebrane są rezultatem seminariów organizowanych co roku w Bramie Poznania.    

 

 

 

 

Szkoła Dziedzictwa

 

 

 

 

 

 

 

„Szkoła Dziedzictwa” to coroczny program edukacyjny dla nauczycieli/-ek i uczniów/-ennic, którego głównym celem jest popularyzacja edukacji na rzecz dziedzictwa przy wykorzystaniu innowacyjnych metod dydaktycznych. Każda edycja ma swój temat przewodni, który prezentowany jest w trakcie wykładów, a inspirujące metody dydaktyczne uczestniczki i uczestnicy poznają podczas części warsztatowej. Po zakończonej części szkoleniowej, nauczyciele/-ki realizują w swoich szkołach projekty edukacyjne wraz z dziećmi/młodzieżą, wykorzystując metody poznane podczas szkolenia.

 

Zwieńczeniem każdego projektu jest publikacja wydawana przez CTK TRAKT. Więcej informacji TUTAJ.

 

 

 

 

Fest Fyrtel. Manual

 

 

 

 

 

 

„Fest Fyrtel. Manual. Czyli o tym, co w śródmiejskich dzielnicach autentyczne, lokalne i wyjątkowe” – opracowany w ramach projektu „podręcznik kreowania atrakcji turystycznych”.   „Fest Fyrtel. Manual”  zawiera m.in.: – przykłady aktywności dzielnicowych z innych miast, – informacje na temat metod realizacji projektu, – zestawienie warsztatów przeprowadzonych podczas pierwszej odsłony Fest Fyrtla, – porównanie warunków Jeżyc, Wildy i Łazarza.   Publikacja dostępna on-line. Więcej informacji: TUTAJ.

 

 

 

 

Elektrownia Garbary – dokument potencjalny

 

 

 

 

 

 

Historia Elektrowni Garbary to historia niedokończona, potencjalna. Przedwojenny symbol nowoczesności Poznania dziś kojarzyć się może jedynie z biało-czerwonym kominem zamkniętej fabryki. Jaka będzie jej przyszłość?   Publikacja dostępna on-line. Więcej informacji: TUTAJ.

 

 

 

 

Józef Rogaliński. Z wiarą i drobnowidzem przez wiek XVIII

 

 

 

 

 

 

Odpowiadając na prośby zwiedzających przygotowaliśmy bogato ilustrowaną publikacją z tekstami kuratora wystawy prof. Macieja Foryckiego, przybliżającą niezwykłą postać poznańskiego jezuity, którą bezpłatnie możne odebrać w Bramie Poznania. (KLIKNIJ)

 

 

 

 

Trzeba by jeszcze powiedieć. Z Archiwum Społecznego Śródki

 

 

 

 

Archiwum Społeczne Śródki powstaje z dobrej woli i zamiłowania do swojej małej ojczyzny. Archiwum Społeczne Śródki składa się z materiałów przekazanych przez mieszkańców, żyjących w dzielnicy obecnie lub w przeszłości (KLIKNIJ).

 

 

 

 

Brama Poznania ICHOT

 

 

 

 

Publikacja w kompleksowy sposób mówi o tym jaka jest idea Bramy Poznania, co oferuje i co kryje się w budynku, który jest jednym z najczęściej omawianych obecnie obiektów architektury w Poznaniu (KLIKNIJ).

 

 

 

 

KARDYNAŁ nieZNANY

 

 

 

 

Przekazujemy w Państwa ręce katalog dokumentujący wystawę Mieczysław Halka-Ledóchowski – Kardynał nieZNANY (KLIKNIJ).

 

 

 

 

Z rzeką w tle. Biografia Śluzy Katedralnej

 

 

 

 

Publikacja odkrywa poszczególne rozdziały biografii Śluzy Katedralnej: od czasów budowy XIX-wiecznej fortyfikacji po dzisiejszą renowację i niezwykłą wystawę zorganizowaną w listopadzie 2014 roku (KLIKNIJ)

 

 

 

 

Poznań inaczej. Gdak, Witsoe, Wysmyk

 

 

 

 

Album prezentuje Poznań oczami trzech fotografików: Łukasza Gdaka, Erika Witsoe oraz Karola Wysmyka. Ich zdjęcia różni wiele: technika, język, wrażliwość czy nawet cel wykonywania. Łączy zaś jedno: zainteresowanie miastem (KLIKNIJ)

Bilety on-line
English Version