Rozwiń sub menu
Nasze publikacje

Zapraszamy do zapoznania się z tytułami wydawanymi w Bramie Poznania.
Aby poznać szczegóły, prosimy o wybranie odpowiedniej publikacji po lewej stronie.

 

 

Pomnik Historii – Historia w Pomniku

 

 

 

 

 

 

„Publikacja Pomnik Historii – Historia w Pomniku”, ukazała się z okazji jubileuszu 10-lecia nadania historycznemu zespołowi miasta Poznania tytułu Pomnika Historii.

 

 

 

 

Trzeba by jeszcze powiedzieć cz. 2. Z Archiwum Społecznego Śródki.

 

 

fot. Ł. Gdak

fot. Ł. Gdak

 

 

„Trzeba by jeszcze powiedzieć cz.2. Z Archiwum Społecznego Śródki” prezentuje kolejną porcję historii z bliższej i dalszej przeszłości Śródki: opowieści jej mieszkańców i zdjęcia z ich prywatnych albumów.

 

 

Z klocków – użytecznik 

 

 

 

 

 

 

Jak poukładać miasto?

 

Fascynujące, zaskakujące, trochę śmieszne, trochę poważne – tak może wyglądać poznawanie krajobrazu miasta i dziedzictwa. Krajobraz wokół nas może być inspiracją do zabawy, niezwykłych poszukiwań, twórczych działań, artystycznych eksperymentów czy konstruktorskich wyzwań. Ale przede wszystkim krajobraz to nasze wspólne dobro, o które warto zadbać.

 

 

Odbiorcy instytucji kultury

 

 

 

 

 

 

 

Nowa seria publikacji poświęcona będzie różnym odbiorcom instytucji kultury. Artykuły w niej zebrane są rezultatem seminariów organizowanych co roku w Bramie Poznania.

 

 

 

 

 

 

Szkoła Dziedzictwa

 

 

 

 

 

 

 

„Szkoła Dziedzictwa” to coroczny program edukacyjny dla nauczycieli/-ek i uczniów/-ennic, którego głównym celem jest popularyzacja edukacji na rzecz dziedzictwa przy wykorzystaniu innowacyjnych metod dydaktycznych. Każda edycja ma swój temat przewodni, który prezentowany jest w trakcie wykładów, a inspirujące metody dydaktyczne uczestniczki i uczestnicy poznają podczas części warsztatowej. Po zakończonej części szkoleniowej, nauczyciele/-ki realizują w swoich szkołach projekty edukacyjne wraz z dziećmi/młodzieżą, wykorzystując metody poznane podczas szkolenia.

 

Zwieńczeniem każdego projektu jest publikacja wydawana przez CTK TRAKT. Więcej informacji TUTAJ.

 

 

 

 

Fest Fyrtel. Manual

 

 

 

 

 

 

„Fest Fyrtel. Manual. Czyli o tym, co w śródmiejskich dzielnicach autentyczne, lokalne i wyjątkowe” – opracowany w ramach projektu „podręcznik kreowania atrakcji turystycznych”.

 

„Fest Fyrtel. Manual”  zawiera m.in.:
– przykłady aktywności dzielnicowych z innych miast,
– informacje na temat metod realizacji projektu,
– zestawienie warsztatów przeprowadzonych podczas pierwszej odsłony Fest Fyrtla,
– porównanie warunków Jeżyc, Wildy i Łazarza.

 

Publikacja dostępna on-line. Więcej informacji: TUTAJ.

 

 

 

 

Elektrownia Garbary – dokument potencjalny

 

 

 

 

 

 

Historia Elektrowni Garbary to historia niedokończona, potencjalna. Przedwojenny symbol nowoczesności Poznania dziś kojarzyć się może jedynie z biało-czerwonym kominem zamkniętej fabryki. Jaka będzie jej przyszłość?

 

Publikacja dostępna on-line. Więcej informacji: TUTAJ.

 

 

 

 

Józef Rogaliński. Z wiarą i drobnowidzem przez wiek XVIII

 

 

 

 

 

 

Odpowiadając na prośby zwiedzających przygotowaliśmy bogato ilustrowaną publikacją z tekstami kuratora wystawy prof. Macieja Foryckiego, przybliżającą niezwykłą postać poznańskiego jezuity, którą bezpłatnie możne odebrać w Bramie Poznania. (KLIKNIJ)

 

 

 

 

Trzeba by jeszcze powiedieć. Z Archiwum Społecznego Śródki

 

 

 

 

Archiwum Społeczne Śródki powstaje z dobrej woli i zamiłowania do swojej małej ojczyzny. Archiwum Społeczne Śródki składa się z materiałów przekazanych przez mieszkańców, żyjących w dzielnicy obecnie lub w przeszłości (KLIKNIJ).

 

 

 

 

Brama Poznania ICHOT

 

 

 

 

Publikacja w kompleksowy sposób mówi o tym jaka jest idea Bramy Poznania, co oferuje i co kryje się w budynku, który jest jednym z najczęściej omawianych obecnie obiektów architektury w Poznaniu (KLIKNIJ).

 

 

 

 

KARDYNAŁ nieZNANY

 

 

 

 

Przekazujemy w Państwa ręce katalog dokumentujący wystawę Mieczysław Halka-Ledóchowski – Kardynał nieZNANY (KLIKNIJ).

 

 

 

 

Z rzeką w tle. Biografia Śluzy Katedralnej

 

 

 

 

Publikacja odkrywa poszczególne rozdziały biografii Śluzy Katedralnej: od czasów budowy XIX-wiecznej fortyfikacji po dzisiejszą renowację i niezwykłą wystawę zorganizowaną w listopadzie 2014 roku (KLIKNIJ)

 

 

 

 

Poznań inaczej. Gdak, Witsoe, Wysmyk

 

 

 

 

Album prezentuje Poznań oczami trzech fotografików: Łukasza Gdaka, Erika Witsoe oraz Karola Wysmyka. Ich zdjęcia różni wiele: technika, język, wrażliwość czy nawet cel wykonywania. Łączy zaś jedno: zainteresowanie miastem (KLIKNIJ)

Bilety on-line
English Version